Tasarımcıların Seçtikleri Renkler - Tadilat 35 İzmir Tadilat Ofisi

Eviniz için doğru tonları seçmek kolay bir iş değildir, ancak basit bir renk değişikliği mekanınızda yapacağı dönüşümden dolayı bu çabaya değer. Örneğin, muhteşem bir gri, iç mekanı kasvetliden sofistike hale getirebilir. Bu arada, yanlış kırmızı bir renk tonu, odayı anında ve cansızdan dramatik bir hale getirebilir.

Ancak alışverişe başlamadan önce, bir proje için en iyi rengi ararken göz önünde bulundurulması gereken çok sayıda faktör olduğunu unutmayın. Evinizin geri kalanıyla uyumlu olan bir renk tonu bulmanın ötesinde, hem doğal hem de yapay aydınlatmayı ve gölgenin görünümünü nasıl değiştirebileceğini düşünmelisiniz. Yarı parlak veya yumurta kabuğu gibi farklı yüzeylerin, rengin genel görünümü üzerindeki etkisini de unutmayın.

Mutfağınızı veya yatak odanızı çarpıcı bir renk ile canlandırmak için ilham almaya ihtiyaç duyuyorsanız, favori iç mekan tasarımcılarından bazılarının göze çarpan renk tercihlerine bakabilirsiniz. Diğer alternatif renkler ve mutfak tadilat önerileri için bizi ÜCRETSİZ KEŞFE çağıra bilirsiniz.

LİMAN GRİ (Harbour Gray)

arbour Gray Mutfak

Sade beyaz olmayan Harbour Gray rengi mutfağa yeterli havayı veriyor. Mutfağınıza göz alıcı bir hava verir.

Pek çok ev sahibi mutfağında beyaz veya bir çeşit kirli beyaz kullanmayı sever. Bu kesinlikle anlaşılabilir olsa da beyaz, kirlenip lekelendikçe her şeyi gösterir. Bir mutfakta beyaz boyanın solmasını önlemek için, bu boya genellikle profesyonel ressamlar tarafından mümkün olduğunca beyaza gitmek isteyen ev sahiplerine sunulur. Bu gri, pirinç, mermer ve diğer birçok renkle muazzam bir şekilde eşleşen bir nötr olarak kabul edilir.

GALÁPAGOS GREEN (Galapagos Yeşili) 475

Galapagos Yeşili Mutfak

Galápagos Green, yıllarca eskimeyecek zengin bir yeşildir. Kiler, Mutfak başta olmak üzere bayanlar tuvaletinde de drama yapmak için mükemmeldir.

ICE BLUE (Buz Mavisi) 2052-70

Buz Mavisi mutfak dolapları

Harika, buzlu, gevrek seladon tonlu soluk mavi ve tam daiquiri rengidir. Özellikle sıcak iklimlerde kullanılmalı çünkü her zaman taze, yatıştırıcı ve havalı. Nefis bir parlaklıkta bir mutfakta tavanda ya da zeminde çok belirgin bir renk. Beyaz ile, tiki muhteşem ve siyahla eşleştirildiğinde anında göz kamaştırıyor. Sinekleri kovduğu da söyleniyor, fakat bunu hiç test etmedik.

FARROW & BALL PEGNOIR NO. 286

peignoir yatak odasi

Peignoir (No.286) by Farrow & Ball, bu boya rengine romantik bir his vermek için bayan şifon elbiselerinden ilham alınarak yaratıldı. Peignoir, gri bir ipucu ile yumuşak pembe bir tondur. Bazı odalarda mor tonların da geldiğini görebilirsiniz.

Bu güzel renk, odaya ve aydınlatmaya bağlı olarak değişir ve gerçekten kontrol edilmesi gerekenler listenizde olmalıdır.

Bu, hem modern hem de geleneksel evlerde iyi çalışan, sıcak, zarif ve zariftir. 2016 yılında Farrow & Ball tarafından piyasaya sürülen Peignoir, kullanıldığı her alana sofistike bir görünüm sağlayan narin bir pembe renktir.

Farrow & Ball markasına aşina değilseniz, tüm boya renklerinin benzersiz ve ilginç isimleri vardır. Peignoir, adını 1900'lü yılların ortalarında bayanların giydiği volanlı şifon elbiselerden alıyor. Bu kelimenin birçok kökeni var, hepsi bir bayanın uzun saçıyla ve günün sonunda onu tuvalet masasında taradığı zamanla ilgili.

Yumuşak pembe boyanın mükemmel tonu olarak tanımlanmıştır. Ortaya çıkan gri tonlar nedeniyle kadınsı veya erkeksi bir hava arasında harika bir denge. Peignoir'in bazı hayranları, başlangıçta numune kabını gördükten rengin çok açık olacağını düşündüklerini, ancak gün boyunca tonlar değiştirirken duvarlarda bir kez mükemmel renk olduğunu düşündüklerini söylediler.

 

Bunu paylaşın arkadaşlarınızda okusun!

Facebook'a GönderWatsapp'a GönderTwitter'a GönderLinkedIn'e Gönder