Doğalgaz Tesisatı - Tadilat 35 İzmir Tadilat Ofisi

Mükemmel Değişim

Anahtar teslim tadilat yaptırmak ev ve iş yerinizde ki alanlara ayrı zamanlarda tadilat yaptırmaktan daha ucuza ve daha homojen bir yapıya sahip olmanızı sağlar.

Tadila 35 Ücretsiz Keşif

Ücretsiz Keşif İçin Bizi Çağırın

Tüm İzmir dahilinde Ücretsiz Keşif arkadaşlarımız gelsin ev ve iş yerinizi görsün yapılacaklar hakkında bilgi alışverişi yapalım ve fiyatlandıralım.

Doğalgaz Tesisatı

Genelikle karşılaştığımız bir tanım "Doğalgaz yaptırcam". Bu tanım ile hem gaz tesisatı hem de bununla beraber çalışan kalorifer tesisatı kastedilmekte. Tadilat 35 İzmirGaz yetki belgesi ile doğalgaz tesisatınızı yapmakta ve tesisatçıları kalorifer tesisatınızı yapmaktadır. gerekli işlemler için Ücretsiz Keşfe çağırmanız yeterlidir. Gaz kullanılması konfor sağlayan fakat ehli kişilerin yapmadığı işle tehlike saçabilen bir üründür. Evinizin içine kadar gelen bu konforu tehlikeye dönüştürmemek için bizi arayın. Apartmanınız da kolon hattı (apartman içi doğalgaz tesisatı) yoksa daireniz dahil 1 gün içinde gaz tesisatınız çekilir ve başvuruya hazır hale gelir.

Birçok insan tamamen elektrikli bir eve sahip olmayı sever ve diğerleri de evlerinde hem elektrik hem de doğal gaz enerjisine sahip olmayı sever. Bazen seçme şansımız oluyor, bazen de evde hangi enerji türü varsa onunla yetinmek zorunda kalıyoruz. Tamamen elektrik, doğal gaz veya propan arasında bir seçeneğiniz varsa, tercihiniz hangisi olur? Bizce devamlılık konfor ve maliyet açısından doğalgaz kullanımını seçmelisiniz. ısınmayı klima ile yaparsanız elektrik faturanızda ciddi kabarma olur. LPG tüp ile (katalitik soba) ısınma hem zehirli gaz solunması hem de "tüp bitti" dertleriyle uğraştırır. Biraz da evimize giren doğalgazı tanıyalım:

Doğal gaz sıvı mıdır?

Şehir ana dağıtım hatlarına sıvı olarak -70° taşınır. Evlerimize ise bazı şehirlerde değişiklik gösterse de genelde 22ml/bar ile ulaşır. Bazen azımızdan çıkan hava bu basınçtan yüksektir. Tesisat üzerinde deprem gibi durumlarda otomatik gaz kesme sistemleri bulunur. Yangın durumunda apartman dışında bir vanaya sahiptir.

Doğalgaz evde ne kadar güvenli?

Doğalgaz hattı kurulumu ve kullanımı, doğru kullanıldığında verimli ve güvenli bir güç kaynağıdır. Evet, yangın potansiyeli vardır ama solunduğunda zehirli değildir. Doğalgaz, diğer enerji türlerinden daha az tehlikelidir ve evinizde bir doğalgaz kaçağı olduğunda çürük sarımsak kokusuyla kendini çok çabuk ele verir.

Doğalgazla ısıtma tehlikeli midir?

Ülkemizde çoğu ev ısıtmak için doğalgazı genellikle bir kombi veya doğalgaz sobaları ile kullanıyor. Yine de, bir ısı kaynağı gazla çalıştırıldığından hala yüksek düzeyde dikkat gerekir. Ancak doğal gazdan zehirlenme tehlikesi yoktur.

Doğalgaz hattı tesisatı ve günümüzde yapılan gazlı ısıtıcılar çok minimum tehlike seviyesi ile çalışmaktadır. Doğalgaz ısısını kullanırken en büyük endişe karbon monoksit sızıntılarıdır. Gazın yanması sonucu oluşan bir yan ürün olan karbon monoksit zehirlidir, ancak cihazların baca birleşimleri doğru şekilde tasarladıkları için eve sızma şansı yoktur.

Günümüzde yapılan gaz ile çalışan ısıtıcılar, yüksek güvenlik standartlarına sahip olmalarına ve doğalgaz hattı kurulumunu sıkı güvenlik standartlarına ve çevre standartlarına tutmalarına rağmen, bakımlar göz ardı edildiğinde, kısa sürede güvensiz hale gelebilirler. Bu nedenle uzmanlar ve profesyoneller, gazlı ısıtıcınızı yılda bir kez kontrol ettirmenizi ve düzenli bakımını kendiniz yapmanızıızı önerir.

Evlerde hangi doğal gaz kullanılır?

Doğalgaz tesisatı olan bir ev, gaz boru hatları veya tanklar aracılığıyla taşınır, ana dağıtım hattında sıkıştırılmış doğal gaz sıvı olarak taşınır. Evlerde tüketilen doğalgazın büyük bir kısmı ısıtma ve pişirme amaçlıdır.

Doğal gaz alıp alamayacağımı nasıl anlarsınız?

Gaz en ucuz enerji kaynağıdır, ancak bazı ev sahipleri için, taşındıklarında evleri tamamen elektrikli olarak kurulur. Peki bu, elektriğin sahip oldukları tek seçenek olduğu anlamına mı geliyor? Tabiki hayır. Güzel şehrimiz izmirde her sokakta doğalgaz hattı bulunmaktadır. Herhangi bir doğalgaz şirketine gitmeniz ya da Tadilat 35'e başvurmanız yeterli olacaktır.

Şimdi cihazlarınızı kurma zamanı. Bunu gaz tesisatçısına yaptırabilirsiniz. Doğalgaz tesisatınızı her zaman profesyonel bir gaz tesisatçısına yaptırmanızı öneririz. Herhangi bir gaz sızıntısı veya başka sorun olup olmadığını kontrol edecekler ve düzelteceklerdir.

Bunu paylaşın arkadaşlarınızda okusun!

Facebook'a GönderWatsapp'a GönderTwitter'a GönderLinkedIn'e Gönder