Cafe & Restoran Tasarımı

 

kafe restoran tadilat tasarım

Kafe veya restoran iç mekan tasarımınıza taze bir bakış açısı mı arıyorsunuz? Yeni bir tarz arayan işletmeler için mükemmel tasarımlar hazırlayıp uyguluyoruz. İç mekan tasarım ekibimizin rehberliği ile işinizi profesyonel ve çekici bir noktaya taşıyın. Her zaman istediğiniz deneyimi müşterilerinize sağlayın. ÜCRETSİZ KEŞFE için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir restoran veya kafeyi ziyaret ederken müşterin deneyiminin bir parçası, atmosfer ve iç mekanın görünüşüdür. Çarpıcı, benzersiz bir iç mekana tasarımı ile işletmenizi bir üst seviyeye taşıyın ya da sofistike ve çağdaş bir tasarım ile kaliteli yemek servisinizi tamamlayın. Uzman tasarımcılarımızın bakış açısı ve deneyimi ile eski bir cafe yada restoranı modern, şık bir noktaya dönüştürün. Yeni mekanınız ile cesur ifadeler ve güçlü renkler ile kalıcı bir etki yaratın.

Bazı Püf noktalarını sizinle paylaşmak isteriz:

  1. Dış Cephe

   Kafenizin dış kısmı özellikle misafirperver olmalı. Kontrastları doğru yapamazsanız mekanınızda cazibe de azalır. Kafe dış kısmı iç kısmı en azından kısmen temsil etmelidir. Parlak bir logo ve misafirperver bir slogan seçin ve istenen misafirleri çekmek için biraz bireyci olmaya çalışın.
  2. Aydınlatma

   İyi bir aydınlatma tasarımı, herhangi bir tasarımın mükemmel durmasını sağlar, ancak özellikle gıda sektörünün son kullanıcı ile irtibatı olan işletmelerde için tasarımda önemi iki kat artar. Bu tür alanlar için aydınlatma tasarımı, herhangi bir ticari veya konut iç mekanının genel aydınlatmasından çok daha farklıdır. Bilinçli bir şekilde yapılan bir aydınlatma olumlu bir ruh hali yaratır ve müşteriler için iştahı uyarır. Işıklandırmanın kötü olması durumunda, müşteri tabanınızı hızlı bir şekilde yabancılaştırabilirsiniz; tabii göz kamaştırıcı bir sarkan ışığın altında ya da bir halojen ışığının altında oturmak isteyenler için durum farklı.

   Bir kafe iç aydınlatmasının, alan boyunca dost canlısı bir ortamı teşvik etmek için aydınlık ve havadar olması gerekiyordu. Bununla birlikte, vurgulu aydınlatma ve dekoratif armatürlerle yaratılan alan için bir ortam dengesi olması da gerekir. Aşağıda, işletmenizin iç kısmında doğru aydınlatmanın nasıl takılacağına bir göz atalım.

   - Yapay Aydınlatma Sayesinde

   Kafe iç aydınlatması, üç çeşit yapay aydınlatma tekniğinin iyi bir karışımıdır. Bunlar arasında ortam aydınlatması, vurgu yada aksan aydınlatması ve dekoratif aydınlatma bulunur.

   a. Ortam Işıklandırması:

   Bu tür bir aydınlatma, tüm alana eşit bir ışık yayılımı yaratmakla ilgilidir. Daha fazla vurgu için ince, eşit ışık yayılmasını sağlamaya yardımcı olur.

   b. Aksan Aydınlatma:

   Vurgulu aydınlatma tarzı, kafe iç mekanınızdaki bazı özellikleri vurgulamakla ilgilidir. Resimler, yiyecek teşhirleri ve hatta lüks sanat eserleri gibi nesneleri için.

   c. Dekoratif Aydınlatma:

   Bu tür bir aydınlatma tamamen yüzey iç tasarımına güzellik katmakla ilgilidir. Dekoratif aydınlatma, kafenin iç tasarımını tamamlayan ayrıntılı armatürlerle yapılır.

   - Doğal Aydınlatma Sayesinde

   Doğal ışığın iç tasarımı ile birleşimi katı olmamalıdır, ancak kesinlikle çevrenin genel görünümünü de artırabilir. Sadece iyi havalandırılmış, atmosferik bir görünümü güçlendirmekle kalmaz, aynı zamanda iç mekanın rahatlatıcı ve ferah görünmesini sağlar. Ambiyansa geniş bir hava katmak her zaman kafeterya ve restoran gibi gündelik kamusal alanlarda kabul edilir.
  3. Kafe ve Restoran Renkleri ve Malzemeleri 

   Estetik, renk ve malzeme şemalarının doğru birleştirilmesi ile elde edilir. Her ikisinin de güzel bir kombinasyonu, mekanınızın görsel kalitesini artırabilir. Kötü bir dekor malzemesi diğer kaliteli işçilik ve dekorları hafif ve hatta sıkıcı gösterebilir. Bir cafe ve restoranın müşterileri çekmek için güzel görsellere sahip olması gerektiğinden, doğru renkleri seçmek ve doğru malzemeleri kullanmak çok önemlidir.

 

Bunu paylaşın arkadaşlarınızda okusun!

Facebook'a GönderWatsapp'a GönderTwitter'a GönderLinkedIn'e Gönder