Boya Badana

boya badana

Ev Boyama kesinlikle evinizi yenilemek için hızlı ve kolay bir yoldur ve evinizin havasını tamamen değiştirir. Yeni bir kat boya, evinize değer katar ve onu daha çekici hale getirir. Çoğu insan evini boyar çünkü eski boya ortam koşulları nedeniyle zarar görür, ancak bunun nedeni bu değildir. Boyanın eviniz için neden önemli olduğunu gösteren 10 neden kısaca bakalım.

İzmir'de komple bina ve tadilat tamirat ve boya işleri yapıyoruz. Ücretsiz keşif için davetinizi bekliyoruz. Boya yapılmasının 10 nedenine gelince:

1- Evinizin Satış Değerini Arttır

Evinizin içini ve dışını boyamak, mülkünüzün değerini kesinlikle artıracaktır. Hem iç hem de dış boya işleri harika yatırım getirisine yol açabilir. Yeni boyanmış bir ev daha değerli olacak ve daha fazla sayıda alıcı çekebilir.

2- Görsel Çekiciliği Arttır

İki veya üç yılda bir Ev Boyama, görsel çekiciliğini artıracak. Evinizin canlı görünmesini sağlar. Oluşabilecek sıva dökülmeleri ve çatlaklarında tamiratı sağlanır.

3- Tarzını Günceller

Evinizi boyamak eviniz için doğru renklerin seçimi ile zaman yetişir ve yenileme yapar. Boyama eğilimleri zamanla değişir ve boyamanın doğru aralıklarla yapılması sizi zamana bağlı tutar.

4- Dış Kusurları Gizler

Evinizin dış yüzeyi, şiddetli yağmur veya güneş ışığı gibi aşırı hava koşullarından ciddi şekilde etkilenebilir. Rutubet yaratabilir, soyulabilir veya dış yüzeyin çatlamasına neden olabilir. Bir dış cephe boyası lekeleri ve hasarları kaplayabilir.

5- Nemi Dışarıda Tutar

Evinizdeki aşırı nem hasara neden olabilir ve zararlı küf oluşumunu teşvik edebilir. Evinizi düzenli aralıklarla boyamak, nem hasarına karşı korunmanıza yardımcı olabilir.

6- İç Ortam Hava Kalitesini Artır

İç duvarlarınızı boyamak koku ve dumanları azaltabilir. Düşük VOC ve sıfır VOC boyaları sizin ve aileniz için sağlıklı iç ortam hava kalitesini artırır.

7- Düşük Maliyetli Bir Tadilattır

Evinizin yeni bir görünüme ihtiyacı varsa, güzel bir boya işi ile yenilemekten daha iyi bir şey olamaz. Yeni bir boya işi sadece dış görünüşünüzü tazelemekle kalmaz aynı zamanda sıkıcı bir dış cepheye de renk katar.

8- Lekelenmeyi ve Soyulmayı Önler

Duvarların soyulması ve çatlaması, ürkütücü ve rahatsız edicidir. Taze bir boya, boyaların lekelenmesini ve soyulmasını önler. Hem iç hem de dış duvarları boyamak, çıkarılması zor olan kalıcı izleri veya lekeleri örtmesine yardımcı olacaktır.

9- Tozu ve kiri Minimumda Tutar

İç duvarlarınızı, süslemenizi ve diğer yüzeyleri boyalı tutmak toz ve kirleri uzak tutar. Eski evler için kaliteli boyalar kullandığınızdan emin olun.

10- Pozitif Enerji Akışı Sağlar

Yeni boyanmış bir ev pozitifliği ve iyi hissetmenizi sağlayan bir atmosfer yaratır. Mutluluğu ve gönül rahatlığını tetikler. Öyleyse inisiyatif al ve evinizi en kısa sürede boyayın.

Bunu paylaşın arkadaşlarınızda okusun!

Facebook'a GönderWatsapp'a GönderTwitter'a GönderLinkedIn'e Gönder