2021 Mutfak Modelleri - Tadilat 35 İzmir Tadilat Ofisi

Dünyada tadilat ve inşaat konusunda önde gelen mimar, uzman ve şirket sahiplerinin 2021'e hakim olacak en büyük mutfak trendleri hakkındaki düşüncelerini ve iç görülerini paylaşmalarını istedik. Ayrıca, kendimize ait birkaç sıcak trendi de ekledik. İster İzmir Konak'ta olun İster İzmir Karşıyaka'da olun bizi Ücretsiz keşif için çağırabilirsiniz.

Mutfak Trendleri 2021

Covid-19 ve yeni normalden dolayı evde her zamankinden daha fazla zaman geçirdiğimiz ve yeni bir yaşam biçimine uyum sağlamak için kullandığımız mutfaklar hiç bu kadar çok çalışmamıştı. Mutfak, herhangi bir evin en çok işlevli ve kullanılan odası haline geldi. Mutfaklarımız gelişiyor.

Mutfağın herhangi bir unsuruna yatırım yapmak, hem evinizde yaşarken hem de yeniden satış için değer katma söz konusu olduğunda çok önemli olabilir. Mutfak tasarımındaki son trendlere göz atarak eviniz için doğru stil seçimlerini yapmak için ilham alın…

1. Akıllı Kompakt Tasarım

2021 mutfak modelleri akıllı kompakt tasarım

Dar, kare veya kırık plan olsun, alanın olduğu yerde birinci sınıf kompakt mutfaklar kurtarmaya gelir. Gittikçe daha fazla mutfak tasarımı, minimum dağınıklık ve maksimum verimlilikten faydalanıyor.

Kitchen Makers'ın genel müdürü Ben Burbidge, "Daha küçük bir alan sunulduğunda, mutfağın her santiminin kullanıldığından emin olmak için yerleşim düzeninin dikkatlice düşünülmesi çok önemlidir" diyor. 'Bir duvar boyunca bir dolap bankası oluşturmak, alanı düzene sokmanın ve açmanın harika bir yoludur. Uzun duvar üniteleri özellikle dar, mutfak tarzı için uygundur, çünkü bu alanı kullanmak, alanın kiler tarzı şifonyerlerle doldurulduğundan daha az sıkışık hissetmesini sağlar.'

Ben Burbidge, 'Bir ada veya kahvaltı barı eklemekten korkmayın, ancak mutfağın etrafındaki hareketi kısıtlayabileceğinden genel boyutları çok büyük yapmamaya çalışın. Açık veya yüzen bir ada seçmek, tüm alanları erişilebilir kılacak ve ek oturma olanakları sağlayacaktır. Adanın tezgahının altındaki alan, depolama ve üstü mutfak için geniş bir alan sunabilir.'

2. Talep Üzerine Sıcak Su

Talep Üzerine Sıcak Su

Her şeye bir anda o kadar alıştık ki, çaydanlığı kaynatmak bile onsuz yapmayı tercih ettiğimiz bir bekleyiş. Abode'un tasarımcısı Mark Staweczny, "Sıcak su muslukları 2021 mutfağı için aranan bir parça olacak" diyor, "Abode Pronteau serisinin son satışlarına göre.

Bu yıl temmuz-ağustos ayları arasında buharlı sıcak su musluklarımızın satışları bir ayda yüzde 13 arttı. Çoğumuzun evden çalışması ve bu nedenle Zoom aramaları arasında çay ve kahve yapmak için talep üzerine sıcak su istemesi vb.

Google sıcak su muslukları aramaları 2020'de yüzde 25 arttı, bu da 2021'de kesinlikle dikkat edilmesi gereken bir trend olduğunu gösteriyor.

3. Kırmızı Görmek

Kırmızı Görmek

Kırmızı, 2021'de mutfaklar için biraz şaşırtıcı bir renk. Magnet Mağazacılık Müdürü Hayley Simmons, "Renkli mutfaklar 2021 için büyük bir trend olacak" diyor. 'Ruh halimizi iyileştirmek için renk aramak için içeride daha fazla zaman harcadığımız için. Bir süredir aynı dört duvara bakıyormuşuz gibi görünüyor, 2021 tamamen iç mekanlarda risk almak, yeni ve çok farklı bir duygu ortamı yaratmakla ilgili. Ev sahipleri, mutfaklarını hayata geçiren yeni cesur tonları denemek ve tanıtmak isteyecekler.'

Posta kutusu kırmızısı kavramlarına sahip olmadan önce, korkmayın çünkü çok çeşitli tonlar ve bitişler mevcuttur, yani kırmızıyı çok fazla hissetmeden renk düzeninize katabilirsiniz.

Hayley'nin açıklamaya devam ettiği gibi, 'Kırmızı tonları mutfakta göz korkutucu görünebilir, ancak güzel ve zarif Pass The Merlot, stil ve konforun mükemmel birleşimi olan yumuşak bir kırmızı sunar. Aileler, nötr grilerle veya yer mantarı ve kaşmir gibi krem ​​mutfak fikirleriyle eşleştirerek, aşırı güç vermeden cesur renklerle deneyler yapabilirler.

4. Karanlık Yüzeyler

 Karanlık Yüzeyler

Mutfaklarımız yüzeyleri karanlık tarafa taşımak için modayı takip ediyor. CRL Stone'un genel müdürü Simon Boocock, "Karanlık yüzeyler için trend, iki tonlu mutfaklara geçişin bir sonucu olarak ortaya çıktı" diye açıklıyor. "Karanlık tezgahlar, her büyüklükteki odada çalışmasını sağlamak ve lüks ve sofistike bir hava yaratmak için daha hafif mobilyalar ve parlak "renk patlamaları" ile dengelenebilir."

“Birçok kişi tarafından vurgu rengi olarak görülen siyah ve koyu gri gibi tonlar, tezgah, zemin ve evye alanlarında kullanıldığında bir odayı çok davetkar hissettirmek için kullanılabilir. Özellikle rustik, sade bir çekicilik eklemek için dokulu ahşaplarla birleştirildiğinde.'

5. Downdraft Aspiratörleri

Downdraft Aspiratörleri

Aspiratör fanları geleceğin mutfakları için yeniden tasarlanıyor. BORA'nın kurucusu Willi Bruckbauer, "Kokuları ve buharları kaynağında, yani doğrudan ocaktan çıkaran ve havaya nüfuz etme şansı bulamadan aşağı doğru çeken aşağı yönlü emme sistemlerine doğru bir kayma var" diye açıklıyor.

'Bu, bir adanın üzerinde baş yüksekliğinde bir davlumbazın görsel bir bariyer oluşturabileceği ve açık plan ambiyansla çelişebileceği açık plan mutfak yaşam alanlarında özellikle önemlidir. Ocağa entegre edilmiş bir aşağı çekişli aspiratör, daha fazla tasarım yaratıcılığı sağlar ve minimal, profesyonel stil trendine dokunur.'

6. Büyüleyici Döşeme Düzenleri

Büyüleyici Döşeme Düzenleri

Fayans söz konusu olduğunda izlenmesi gereken en büyük trend oluşumdur. Klasik şekiller, dikdörtgen ve Metro karolar hala popüler olsa da, fark nasıl yerleştirildikleridir. CTD Tiles'tan bir sözcü, "Kademeli tuğla bağından, basamaklı merdiven efektlerine veya basit doğrusal düzenlemelere" diye açıklıyor. En çok aranan balıksırtı döşeme tekniği.

7. Yapılandırılmış Sadelik

Yapılandırılmış Sadelik

Modern mutfaklar için trend, yeni popülerlik zirvelerine ulaşmak için ayarlandı. Bu daha az minimalist yaklaşım, temiz ve geniş çizgilerle sakinleştirici bir alan yaratır. Wren Kitchens'dan Darren Watts, "Her şey, güçlü çizgiler ve işlevselliği ön plana çıkaran yüksek kaliteli malzeme ve öğeleri seçmekle ilgili," diye açıklıyor. "Pürüzsüz görünümün bozulmamasını sağlamak için entegre cihazlara ve gizli depolamaya sahip olmak çok önemlidir."

Tezgahları temizlemek için mevcut mutfağınızı akıllı depolama çözümleriyle güncelleyebilirsiniz.

8. Geri Bildirimler ve Yüzeyler

Geri Bildirimler ve Yüzeyler

Öğeleri denemek, mutfak renklerinden ödün vermeden trendi korumanın anahtarı olacaktır. Cullifords Satış ve Pazarlama Direktörü Oliver Webb, "Ev sahipleri ve tasarımcılar, özellikle mutfaktaki yüzeyler söz konusu olduğunda artık güvende kalmıyorlar" diye açıklıyor. 'İnsanlar benzersiz bir ifadeden daha fazlasını yapmak istiyorlar; şelale adalarından tezgaha ve tavan sıçramalarına kadar. Bu nedenle, gri (hem açık hem de koyu) ve beyaz mutfaklar popüler olmaya devam edebilirken, insanların deneylerini gerçekten gördüğümüz yer tezgahları ve yüzey seçimleridir.'

9. İki Tonlu Mutfaklar

İki Tonlu Mutfaklar

Matchy-matchy'yi unutun, yeni bir on yıla girerken mutfaklar daha da harmanlanıyor. Optiplan Kitchens'ın iç tasarımcısı Andy Briggs, "Mutfak dolabında iki rengi birleştirme eğilimi 2020/21'de yükselecek" diyor. Estetiğinize ilginç bir dokunuş katmak için harika bir yaklaşım ve odanın tüm hissini değiştirebilir. Alana derinlik ve karakter eklemek için karanlık birimleri ve başka yerlerde daha parlak gölgelerle kontrastı seçin.'

Trend, duvarlarda sadece zıt bir boya renginin ötesine uzanıyor. Dolaplardan tezgahlara kadar size farklı tasarım öğelerini keşfetme özgürlüğü verir. Andy, "Ahşap damarlar, mat yüzeyler veya şık laminat gibi zengin dokularla oynayabilirsiniz" diyerek devam ediyor. Bunları yan yana kullanmak anında ilgi yaratır.

10. Akıllı Depolama

Akıllı Depolama

Marie Kondo; sayesinde genel refahımız için dağınıklığı gidermeye çalıştığımız bir zamanda, depolama çok önemlidir. Özellikle malzemelerden yemek yapmak için kullanılan pişirme ekipmanlarına kadar pek çok şeye ihtiyaç duyduğumuz mutfaklarda. İyi yerleştirilmiş, gizli depolama, mutfaklarımızın estetiği için bir lezzet.

Kitchen Makers'dan Ben Burbidge, "En çok istenen tasarım özelliklerinden biri mutfak kiler olacak" diyor.

11. Yeşil Dolap ve Aksesuarlar

Yeşil Dolap ve Aksesuarlar

Son yıllarda her şey donanma ile ilgiliydi, ancak ileride mutfaklarda daha fazla yeşil görmeyi bekliyoruz. Büyük olasılıkla zümrüt, orman yeşili ve daha incelikli adaçayı tonlarında fayans ve dolap şeklini alır.

Magnet Mağazacılık Müdürü Hayley Simmons, "Cesur koyu tonlar trendi 2020 boyunca öne çıktı ve 2021'e geçtiğimizde yeşil mutfak dolabı yeni, temel bir stil olacak" diyor. 'Yeşil, mutfakta kullanıldığında eşit derecede dramatik ve lüks olabilir. Magnet, çağdaş rengin çeşitli tonlarında Magnet Create kaplamasını piyasaya sürdü: Green Olives ve Forest Walk.

Derin orman yeşillikleri, mutfağa zenginlik getirmek için latte tonları, dumanlı cam ve yumuşak metaliklerle dengelenebilir. Aydınlatma ve tezgahlar ve hatta aksesuarlar gibi tasarım unsurları aracılığıyla beyaz mermer ve pirinç eklenmesi, ışığın alanın etrafına yayılmasına ve daha ağır tonların dengelenmesine yardımcı olur.'

12. Düşünceli Mavi Tonlar

Düşünceli Mavi Tonlar

Yeşil ön plana çıkarken, lacivert tonları mutfak dolabı seçimlerinde büyük bir trend olmaya devam ediyor.

B&Q Showrooms Direktörü Iain McColgan, "Konu mutfaklar olduğunda daha sofistike ve dramatik renk seçimi olan gece mavisi son zamanlarda yükselen bir trend oldu" diye açıklıyor. Ev geliştirme devi, bu şık renk tonunun geçtiğimiz yıl boyunca Pinterest aramalarında yüzde 45'lik bir artış yaşadığını bildirdi. Artan popülerlik, B&Q'nun uygun fiyatlı yeni GoodHome Artemisia mutfağının tanıtımıyla sonuçlandı.

Iain sözlerine şöyle devam ediyor: "Akıllı gölgelik, hafif tezgahlarda ve gümüş vurgularla eşleştirildiğinde daha da öne çıkıyor."

13. Sakinleştirici Renk Şemaları

Sakinleştirici Boya Renk Şemaları

Daha koyu renkler, ileriye dönük dolaplara hala büyük ölçüde hakim olsa da, duvarlar ve bağımsız mobilya parçaları için sakin renk seçenekleri için artan bir eğilim görüyoruz.

Optiplan Kitchens'ın iç mimarı Andy Briggs, "Mutfağınızı yumuşak renklerle canlandırarak yeni bir yaşam alanı yaratın" diyor. 2021'de eve sakinleştirici nitelikler kazandırmak kilit nokta olacak ve koyu pembe, yumuşak gri ve adaçayı yeşili notaları ferahlatıcı bir his verecek.

14. İfade Muslukları

İfade Muslukları

Onlarsız hiçbir mutfak tamamlanmış sayılmaz, bu yüzden onların parlamasına izin vermenin tam zamanı! Wren Kitchens Tasarım Direktörü Darren Watts, "Sıra dışı kulpları ve ilginç özellikleri olan endüstriyel görünümlü pirinç musluklar, dikkat çekmek ve alanı tamamlamak için harika bir yol" diyor. Görünümün nasıl modern tutulacağını önermeye devam ediyor, "dolap için benzer yüzeylerle eşleştirin ve tutarlı bir stil sağlamak için kulpları ekleyin."

15. Gizli Cihazlar

Gizli Cihazlar

2021'de mutfaklarımızda bol miktarda teknoloji ve yeni alet olacak olsa da, onları mutlaka görmek istemiyoruz.

Kitchen Makers'tan Ben Burbidge, "Gizli depolamaya yönelik iştahın artması bekleniyor" diyor. 'Ev sahipleri, mutfaklarına entegre ettikleri cihazların estetiğini dikkatle inceliyorlar ve bu nedenle stili etkilemeden modern bir görünüm yaratan perde çözümleri önemli bir husustur.'

Gizli Cihazlar

Peki onlar mutfaklarımızı ele geçirmeden en son ittifaklara nasıl sahip olabiliriz? Ben, 'Bu cihazları gizlemek, bir buzdolabını veya bulaşık makinesini saklamak için basit bir dolap şeklini alabilir. Veya tezgah üstü küçük cihazları en aza indiren bir depolama tasarımı. Su ısıtıcısının ve ekmek kızartma makinesinin tezgahı karıştırmasını önleyen ve oturup kahvaltının tadını çıkarmak için özel bir alan oluşturmaya yardımcı olan gizli bir istasyon popüler olacaktır.’ Bir çay, kahve ve tost istasyonu kulağa hoş geliyor.

16. Oturma Odası Tamamlanıyor

Oturma Odası Tamamlayan Mutfaklar

Açık plan yaşamın artan popülaritesi ile mutfaklarımızda oturma odası mobilyalarının popülaritesinin arttığını görmek şaşırtıcı değil. Mutfaklar artık her zamankinden daha fazla evlerimizin kalbidir, bu nedenle rahat ve iyi sunulmuş bir alan yaratmak hiç bu kadar önemli olmamıştı.

Oturma Odası Tamamlayan Mutfaklar

Modern mutfakta aydınlatma daha fazla özgürlüğe sahiptir. Spot veya aşağı ışık kullanımı hala önemli olsa da, mutfağı daha çok oturma odamız gibi hissettirme eğilimi var - aydınlatma bu konuda önemli bir rol oynuyor.

'Quinlet'imiz, "kolye ucu" adlı tasarım ailemize katılan son üyedir. Pooky'nin kurucusu Rohan Blacker, hassas, müdahaleci olmayan tasarımı, müşterilere iddialı mutfak aydınlatması için alternatif bir stil sunuyor. 'Mutfaklarda ve yemek alanlarında daha yaygın olarak kullanılan bireysel mutfaktan uzaklaşıyor.'

17. Pirinç Yüzeyler Kadar Cesur

Pirinç Yüzeyler Kadar Cesur Mutfaklar

Modern mutfaklarda pirincin sıcak tonlarını giderek daha fazla görüyoruz. Pirinç, sofistike bir dokunuş eklerken trend mavileri ve yeşil kabini geliştirmek için ideal bir renktir. Harvey Jones uzmanlarına göre hırdavat, bir mutfağın tarzını yükseltebilir ve ilginç bir özellik yaratabilir.

Genellikle gözden kaçan çekici musluklar, menteşeler, düğmeler ve kulplar bir mutfak tasarımını gerçekten değiştirebilir. Bir düzeni oluşturabilecek veya bozabilecek son rötuşlardır.

18. Geleneğe Modern Dokunuşlar

Geleneğe Modern Dokunuşlar

Shaker tarzı dolaplar gibi geleneksel stiller popülerliğini korurken, 2021 için geleneksel tarzlar modaya uygun modern bir renkten geçiyor. İşte Magnet'in yepyeni Classic Shaker mutfağıyla yaptığı da tam olarak bu. Geleneksel tasarımları seçin, ancak mutfaklara modern bir dokunuş kazandırmak için çağdaş bir renk seçin.

19. Endüstriyel Tarz Mutfak

Endüstriyel Tarz Mutfak

Mutfak tasarımında zengin tonlar ve dokuya sahip hammaddelerin kullanımı 2021'de kesinlikle popülerliğini artırmaya devam edecek. Betonun yanı sıra metal kaplama benzersiz bir estetik, trend bir endüstriyel görünüm için son derece popüler olmaya devam edecek.

Life Kitchens, "Metal çerçevelemenin popülaritesi artıyor" diyor. 'Göz alıcı bir tasarım öğesi olan çerçeveleme, açık raflar için harika bir seçenek olabilir. Musluklar ve mil adası veya masa ayakları gibi özelliklere taşınan metal kaplama ile.

20. Yemek Adaları

Yemek Adaları

Hepimiz biliyoruz ki adalar ve kahvaltı barları gündelik yemeklerin yanı sıra çalışma alanı ve depolama için bir yer sağlayabilir. Ancak LochAnna Kitchens'dan Paul Jenkinson, yemek adalarıyla bu trendin yepyeni bir seviyeye ulaştığını düşünüyor.

“Mutfak adasının bir uzantısı ada yemek alanına sahip olduğu yer burasıdır, yani bir adanın depolama avantajlarından ve aynı zamanda entegre yemek ilavesinden faydalanırsınız” diye açıklıyor. "Eğlenirken, hem yemek pişirmeyi hem de sosyalleşmeyi entegre edebilmek istiyoruz ve bunu yapmanın yerleşik ada oturma düzeninden daha iyi bir yolu var."

Jenkinson, "FORM koleksiyonumuzla, uygulamayı basitleştirmeye yardımcı olmak için endüstriyel bir kahvaltı bar ayağını tanıttık ve hayalinizdeki mutfak düzenini elde etmeyi daha da kolaylaştırdık," diye ekliyor.

21. İfade Katları

Mutfak İfade Katları

Buradaki hile, tüm konuşmayı zeminin yapmasına izin vermek ve diğer her şeyi nispeten minimal tutmaktır. Bunun gibi modern bir mutfak, fayanslarda bulunan gri tonlardan birinde kulpsuz dolaplarla şekillendirilebilir. Duvar dolaplarından kaçının – bunun yerine açık raflar kullanın – ve tüm alt üniteleri dayanıklı bir kompozitle şık beyaz bir çalışma yüzeyi ile süsleyin.

Mutfak İfade Katları

Açık plan bir mutfağın imar edilmesi durumunda açıklama seramikler ile son derece etkili olabilir. Burada, aydınlık alana sıcaklık getiren ahşap görselliğine güzelce otururlar.

22. Bozuk Planlı Mutfaklar

Bozuk Planlı Mutfaklar

Açık plan mutfaklar, yemek yapma ve eğleme şeklimizde devrim yarattı, ancak onların da bazı küçük sorunları var. Başlangıç olarak, tüm kirli tencere ve tavaları akşam yemeği misafirlerinden nereye saklıyorsunuz? Yani biraz daha mahremiyet peşindeyseniz, bozuk plan sizin için olabilir.

Konsept basittir - açık plan bir tasarım alın, ancak tamamen duvara ihtiyaç duymadan ayırma oluşturmak için bağımsız bir raf ünitesi veya yükseltilmiş kahvaltı barı ekleyin.

Hub Kitchens'ın kurucu ortağı Daniele Brutto, "Bu daha bölgesel yaklaşım, açık planlı yaşamın bir evrimidir ve herkes için daha sosyal bir deneyime izin verir" diyor.

İzmir'in Menemen ilçesinden Torbalı İlçesine kadar hizmet vermekteyiz. Bize ulaşın görüşelim.

Bunu paylaşın arkadaşlarınızda okusun!

Facebook'a GönderWatsapp'a GönderTwitter'a GönderLinkedIn'e Gönder