Zarif ve Lüks Bir Tasarım için Mermeri Banyoda Kullanma Fikirleri - Tadilat 35 İzmir Tadilat Ofisi

Mermer, doğal güzelliği, çok yönlülüğü kullanım özellikleri ve uygun fiyatından dolayı seramik ve porselen üzerine işlenmiş desenleri sayesinde banyolarımızda bir görsel kullanımına devam edilmektedir.

Taze parlak tonlar, doğal bir görünüm ve lüksü yansıtan bir görünüm - mermer banyo fikirlerinde sevilmeyen şey nedir?

Trend olan yeni ve sıcak bir görünümün peşindeyseniz, banyoda mermer dikkat çekmek için kullanmanız gereken bir yoldur. Ancak, mermerin pahalı olmasından dolayı reddetmiş olabilirsiniz. Her hangi bir duvarı Carrara mermer plakalarla kaplamayı planlıyorsanız, görsel / maliyet ve zevk / maliyet dengesini kurmanız gerekmektedir.

Ancak akıllı yeni teknolojiler sayesinde, aynı lüks neticeye sahip inandırıcı benzerleri daha düşük bir fiyat ile piyasada bulmak artık mümkün. Seramik ve porselen seçenekleri daha hafiftir, daha ucuzdur ve banyonuzun boyutu veya bütçeniz ne olursa olsun mermerden daha uygun maliyete sahip bir yoldur.

Mermer banyolar için iyi bir seçim midir?

Mermer, hafif kaplaması beyaz vitrifiyeyi tamamladığı için banyolar için mükemmel bir seçimdir ve narin gri damarları, sıradan bir tuvaletten lüks bir spaya kadar bir alankaliteli bir tarz katar. Banyo trendlerinin vazgeçilmezi olmasına şaşmamalı.

Drench.co.uk'nin iç tasarım uzmanı Dominic Lees-Bell, tasarımdaki çok yönlülüğü öven, "İnsanlar evlerini ve banyolarını mümkün olduğunca lüks hale getirmek istiyor, banyodaki mermer mükemmel ilaç oluyor" diyor. 'Mermer ile şık ve monokrom bir görünüm tercih edebilirsiniz. Ya da nötr mermerle mükemmel uyum sağlayan altın detaylarla banyonuzun kendini ifade etmesini sağlayabilrsiniz.'

Mermer Banyo Fikirleri

1. Banyoda Mermer Bir Zeminle Başlayın

Mermer Bir Zeminle Başlayın

Büyük ölçekli mermer karolar çarpıcı bir banyo döşeme fikridir, ancak mermerde seramik gibi çok kaygan bir yüzey oluşturur. Quorn Stone Direktörü Isabel Fernandez, "Herhangi bir banyo projesinde, mermer yada seramik kullanmak etki ve şıklığının haricinde kayma riski her zaman göz önünde bulundurmalı, güzellik ve pratiklik dengesi sağlanmalıdır!' diyor.

Çoğu durumda, banyolar için doğal malzeme ile yapılan bir kaplama çok güzel olur, ancak ıslak zeminlerde her zaman tutuş yüksekliği öneminden dolayı Tadilat 35 "kaymazlık değeri R11" seramik kullanmanızı öneririz. Bu kaplama değerine sahip seramikler, ıslak koşullarda daha fazla kaymazlık sağlamak için tasarlanmıştır. Mermer kulanmak istediğiniz durumlarda kaymazlıgı sağlayan ve lekelenmeyi önleyen cilalar kullanmanızı tavsiye ederiz.

2. Banyoyu Mermer İle Kaplayın

Banyoyu Mermer ile Kaplayın

Tamamen duvarları mermerle kaplı banyonuzda küvette banyonun keyfini çıkarın. Burada, banyo dolgusu, el duşu ve yıkama plakası dahil siyah "pirinç takım" ile çarpıcı bir kontrast oluşturuyor ve bu tür klasik çağrışımlara sahip bir malzemeye çok keskin ve modern bir görünüm kazandırıyor.

3. Banyoda Mermer ile Duşu Özelleştirin

Banyoda Mermer ile Duşu Özelleştirin

Bütçe veya estetik seçimler için daha az miktarda mermer kullanmak istediğinizde, duşakabin kaplamaktan daha iyi birkaç yol vardır. Her sabah veya akşam kendi lüks bayonunuza adım atmaktan daha iyi ne olabilir?

Koyu bir banyo renk şeması, mermerin gerçekten patlamasını ve göze çarpan özellik haline gelmesini sağlar.

4. Duvardan Duvara Balıksırtı Mermer Bir Banyo Yapın

Duvardan Duvara Balıksırtı Mermer Bir Banyo Yapın

Bu banyo görünümü, iki ana trendi birleştiriyor: mermer ve balıksırtı karo desenleri. Fayansların döşenme şekli ve karanlık ve aydınlık yüzeylerin eğlenceli bir şekilde bir araya getirilmesi, mekana çok çağdaş ve lüks bir his veriyor.

Mermer gibi doğal bir taşla çalışırken doğru derz rengini seçmek özellikle önemlidir. Ve sadece estetik yüzünden değil. Daha koyu derzler zamanla lekelenmeye sebep olabilir, bu nedenle burada olduğu gibi daha açık tonlara yapışmak en iyisidir.

5. Mermeri Banyoda Ayna Tekniği ile Kullanın

Mermeri Banyoda Ayna Tekniği ile Kullanın

Aynalama Tekniği - bir taş levhanın ortadan ikiye ayrılarak iki özdeş damarın ayna görüntüsünü oluşturduğu bir süreç - mermerin dekoratif olanaklarını yeni bir düzeye taşıyor ve ayrıntılı damarlanmayı bir sanat eserine dönüştürüyor.

Mermerin şehvetli hissi ve doğal güzelliği ile banyolar için benzersiz bir seçimdir ve bir tasarıma anında cazibe katar ve bu banyo da istisna değildir.

6. Bir Kır Banyosuna Mermer Cazibe Katın

Bir Kır Banyosuna Mermer Cazibe Katın

Stillerde ne büyük bir zıtlık! Bir yandan, bu banyo, muhteşem roll-top küveti ve duvar kaplamasıyla şıklığını mükemmel bir şekilde temsil ediyor. Öte yandan, duşun mermer çevresi ve yağmur suyu başlığı bir butik oteldeki cazibeyi yakalıyor.

Şık cam separatör veya duşa kabin yerine duş perdesi kullanımı, rahat ve resmi görünüm arasındaki sınırı belirler. Gerçek anlaşma bütçenizi aşıyorsa, mermer efektli bir panel tercih edin. Aynı şık görünü yakalarsınız.

7. Banyonuzda Mermeri Detaylarda Kullanın

Banyonuzda Mermeri Detaylarda Kullanın

Bu havza ne kadar büyük? Mermer ucuz bir malzeme değildir, ancak birazcık bile kullanılsa görünümünüze klas bir his katacaktır. Büyük lavabo, geleneksel duvara monte musluklar ve ahşap lavabo ünitesi bu banyoyu sıradan olmaktan çıkarıyor.

Doğal malzemeler her zaman güzeldir ve ikisini bir araya getirmek bir zevktir. Eski bir ahşap dolabı, su hasarından korumak için mermer bir tezgah ve musluk arkasına mermer ekleyerek yepyeni ve modern görünümle yeniden yaratın.

8. Mermeri Banyonuzda Duvar Kağıdıyla Taklit Edin

Mermeri Banyonuzda Duvar Kağıdıyla Taklit Edin

Mermer görünümünü taklit etmenin tek yolu seramik karolar değildir. Görünümü bir duvar kağıdı veya duvar resmi aracılığıyla da oluşturabilirsiniz. Banyo duvar kağıdı fikirleri genellikle tartışma konusudur - birçoğunun duvarlarda standart duvar kağıdını kullanırken hiçbir sorunu yoktur. Ancak nemli koşullarda bozulmamasını sağlamak için ekstra adımlar atmak isteyebilirsiniz. Banyo için özel üretilmiş PVC duvar kağılarını banyo tadilatında kullanmak için aklınızda bulundurun.

Duvar kağıdının banyonuzdan veya duşunuzdan uzakta olduğu ve oluşan buharı emmek için bir aspiratörünüz varsa, sorun yaşamazsınız. Ancak küçük banyolarda ve havalandırması kısıtlı olan banyolarda koruma için dekoratör verniği uygulamalısınız ve duvar kağıdını asla lavabonun üstü veya duş gibi çok sıçrayan yerlere uygulamayın.

9. Tamamen Beyaz Bir Banyoyu Mermerle Zenginleştirin

Tamamen Beyaz Bir Banyoyu Mermerle Zenginleştirin

Beyaz, temizlikle doğal ilişkisi nedeniyle banyo için popüler bir seçim olmaya devam ediyor. Ancak, keskin hissedebileceğinden endişeleniyorsanız, doğal mermeri kullanmak doku ve gümüş bir ışıltı katacaktır.

Burada karolar, karoların kendilerinin daha az muntazam yüzeyi ile yan yana duran geometrik bir L şeklinde döşenmiştir. Doğal mermerin bir sevinci, iki karonun aynı olmayacağıdır - ancak bu, çok düzenli görünümden hoşlanan insanlar için bir hayal kırıklığı olabilir. 'Farklılığı yaşamaya' hazır değilseniz, muhtemelen kaçınılması gereken bir malzemedir.

10. Banyoda Desenlerle Oynayın

Banyoda Desenlerle Oynayın

Mermer tarzında hazırlanmış seramik mozaikler, kişiselleştirilmiş bir dekoratif düzen oluşturmanıza olanak tanıyan yüksek kaliteli bir yüzey sunar ve mermer görünümü ile zamansız güzelliği bir kır evi için idealdir.

Döşeme için daha pahalı bir seçim olsa da, duvarda temel metro döşemelerini seçerek ve sadece muslukları ve armatürleri orta sınıf bir kullanarak maliyetleri düşük tutun.

11. Banyo Duvarlarında Geometrik Olun

Banyo Duvarlarında Geometrik Olun

Banyoda mermer kullanmak bariz şekilde hava katan güzel bir seçim gibi görünebilir, ancak değişiklikleri başlatmak için sıra dışı şekillerde duvar karoları deneyin. Burada, geometrik mermer karolar çağdaş bir dokunuş katıyor ve en sade tasarım için bile bol miktarda görsel ilgi sağlıyor. Beyaz mermer zamansız bir çekiciliğe ve lüks bir saflığa sahiptir, bu nedenle modern veya kır banyoları için mükemmeldir.

12. Otel Lüksü Tadında Mermeri Banyoda Kullanın

Otel Lüksü Tadında Mermeri Banyoda Kullanın

Mermer bir banyo otelin ihtişamını yansıtır ve bu banyonun tasarımcıları hiçbir masraftan kaçınmadı. Zemin ve duvarlarla aynı mermer kulanılarak derinlik kazana banyoyu akıllıca çevreleyen, kusursuz bir lüks akışı yarat. Aynı zamanda, değişen desenlerle gözün dikkati dağılmadığı için daha geniş bir alan yanılsaması verir. Evde kendi spa tarzı banyonuzu yaratmanın harika bir yolu.

Mermer bir banyonun mühürlenmesi gerekiyor mu?

Mermer dahil herhangi bir doğal taş, sızdırmazlık gerektirir. Uzmanlarımız, döşeme işlemi bittikten sonra, solmaya ve lekelenmeye karşı koruma için emprenye edici bir dolgu macunu kullanmanızı tavsiye etmektedirler. Bu, tip ürünler etiketine uygun olarak monte edildikten ve temizlendikten sonra, derz dolgu işleminden önce uygulanmalıdır. Enjeksiyondan sonra ikinci bir kat daha uygulamanız gerekir.'

Ayrıca, daha fazla koruma sağlamak ve çekici bir görünüm vermek için bir yüzey cilası uygulamanızı tavsiye etmekteyiz.

 

Bunu paylaşın arkadaşlarınızda okusun!

Facebook'a GönderWatsapp'a GönderTwitter'a GönderLinkedIn'e Gönder