Mutfak Tadilat Fikirleri: 2021'in 12 Şaşırtıcı Tasarım Trendi - Tadilat 35 İzmir Tadilat Ofisi

En başta bir şeyi açıklığa kavuşturalım: İster ailenizle ister tek başınıza yaşayın, mutfak bir evin en yoğun alanıdır. Her sabah o ıstıraplı/harika uykudan çıkmak için hazırladığınız kahveden, her gece içtiğiniz son bardak suya kadar, mutfak evinizin merkezinde kalır. Tıpkı yaşam gibi mutfak tasarımının da biraz temiz havaya veya sadece bir kat taze boyaya ihtiyacı vardır.

Ama elbette, bir mutfak rötuşu bundan çok daha fazlasıdır. Sadece evin en değerli olduğu alanı canlandırmaya çalışmakla kalmaz, aynı zamanda ailenin kalbinde taze, güncellenmiş bir mutfağın etkileri görülecektir. Tam olarak neyi değiştirmeniz gerektiğini ve eksiksiz bir basit mutfak tadilatı nasıl yapabileceğinize bir bakalım. Mutfağınızın tadilatının ne kadara mal olacağını merak ediyor musunuz? Mutfağınızın tadilatını bütçelemek için Mutfak Tadilatı Hesap Programımıza göz atın. Ücretsiz Keşif için bizi arayın.

Mutfak Tezgah Arası mı Yenilyorsunuz? İşte Bilmeniz Gerekenler:

Mutfak Tezgah Arası mı Yenilyorsunuz? İşte Bilmeniz Gerekenler:

Mutfak tezgah arasını yenilemek eski mutfağınıza yeni bir görünüm kazandırmanın en kolay ve uygun maliyetli yollarından biridir. Ayrıca mutfağınızı yenilerken dikkat etmeniz gereken ilk alandır çünkü

  1. yeni bir tezgah arası olmadan hiçbir tadilat tamamlanmaz ve
  2. mutfağın en çok kullanılan alanıdır. Dökülen yiyeceklerden sıcak yağ sıçramalarına kadar herşeye göğüs gerer ve çok az şikayet eder.

Mutfak tezgah arasını yenilerken malzemeye yeni değişiklikler eklemek veya mevcut tasarımı yeniden yapmak isteyip istemediğinizi düşünün. Zamanınız ve paranız kısıtlıysa, basit bir kat boyada işinizi görebilir. Bu şekilde, mevcut malzemenize bağlı olarak çeşitli stilleri birleştirebilir veya sadece bir gölge ekleyebilirsiniz. Eliniz işe yatkınsa, ikincil vurgu bir renk ile tasarım oluşturmak için bir şablon kullanın. Tam bir mutfak tadilatı istemiyorsanız farklı mutfak tezgah arası fikirleri yeterli olabilir.

Sadece bir renk ekliyorsanız, mutfağınıza yeni bir hayat vermek için mat, saten ve çok parlak gibi farklı dokular arasından seçim yapmayı düşünün. Ancak mutfaktezgah aranızın sadece boyadan daha fazlasına ihtiyacı olduğunu düşünüyorsanız, yeni mutfak tadilat projeniz için kullanmak istediğiniz malzemeyi seçmek ile işe başlayın.

Seçtiğiniz malzeme elbette kişisel ihtiyaçlarınıza, tercihlerinize ve bütçenize bağlı olsa da, bir tadilat şirketi ile anlaşmak yerine kendiniz yaparak her zaman maliyetten tasarruf edebilirsiniz. İnternette birçok kendin yap videosu olduğunu unutmayın, bunu yalnızca önceden mevcut tasarımı yıkma ve yeni bir tasarımla ilgili deneyiminiz varsa yapın. Kendin Yap sadece işini bilen insanlar için iyidir; diğerleri için, son derece zaman alıcı ve daha da kötüsü, yarım kalmış tatsız bir proje ortaya çıkabilir.

Tadilatınız İçin Yeni Dolap Seçimi

Tadilatınız İçin Yeni Dolap Seçimi

Bir mutfak tadilatının en çok

  1. görünüşe ve
  2. yeni ürünlerin hissine odaklanması

gerektiğine inanıyorsanız, yeni dolaplar seçmek bunun için en iyi yollardan biridir. Mutfak dolapları günlük olarak çok fazla kullanılmakta ve genellikle tüm mutfağa bakımsızlıktan dolayı eski görünüm vermeye sebep olan menteşelerinde gevşeme görülür. Ayrıca, mutfak dolabı söz konusu olduğunda, kısıtlı bir bütçeniz olsada ve temel takım uzmanlığına sahip olsanız bile seçeneklerin bol olduğunu unutmayın (kısacası vidaları uygun şekilde sıkın!).

Montaja hazır ikea tarzı demonte mutfak dolapları, montaj için gerekli tüm donanımlarla birlikte pakette gelir. Demonte hazır mutfak dolabı fikrinin en büyük avantajlarından biri, size işçilik maliyetlerinden önemli ölçüde tasarruf sağlar. İşçilik maliyetini vermemek daha kaliteli ürünlere harcayabileceğiniz ekstra bütçe sağlar. Demonte mutfak dolaplarının tek kusur düşük yoğunlukta malzeme olan suntadan imal edilmeleridir. Uygun fiyatlı bir seçenek olmakla birlikte, dayanıklılığı genellikle düşüktür.

Terazinin diğer ucunda ise güzel görünen ve uzun ömürlü kırlangıç ​​doğramalı masif ahşap çekmeceler yer alıyor. Kısacası, beyaz melamin kaplı yonga levha dolap karkasları, çekmeceleri ve düz panel kapakları olan dolaplar, ucuz kalitenin işaretleri iken, kaplamalı kontrplak, sert ahşap çerçeveler, masif ahşap kapaklar pahalı ve dayanıklı kalitededir.

Yeni Döşemeye Odaklanın

Yeni Döşemeye Odaklanın

Mutfağın zeminini döşemek hem zaman hem de para harcayan bir süreçtir ancak mutfak tadilatına yeni bir zemin yeni bir hayatır.

Döşeme fikirleri söz konusu olduğunda, seramik en iyi bilinen standart ve malzemedir. Bununla birlikte, masif parkede kullanabilirsiniz ve içinde birçok varyasyon ve farklılık vardır. Masif parke, sıcaklık ve nem değişiklikleriyle baş etmede ustadır.

Meşe ve ceviz, en yaygın parke seçeneklerinden ikisidir ve bunun iyi bir nedeni vardır. Meşe dayanıklıdır ve çekici doğal lekelere sahiptir. Makul fiyatlıdır. Hickory, akçaağaç, dişbudak, kiraz da iyi seçimlerdir, bu yüzden acele etmeyin ve buna göre karar verin. Açık renkli bir parke zemini tercih ediyorsanız, kül ideal bir seçenektir, çok fazla yaya sıçraması bekleyen insanlar ise hickory iyi bir seçenektir.

Bir Mutfak Adası Ekleyin ve Kullanım Alanınızı Çoğaltın

Bir Mutfak Adası Ekleyin ve Alanınızı Açın

Ne kadar küçük veya büyük olursa olsun, bir mutfak adası mutfağınızda bir odak noktası oluşturur ve bu nedenle mutfak tadilatı söz konusu olduğunda genellikle en odaklanılan öğedir. Granit ve mermer gibi doğal taşlar ve mühendislik ürünü Kuvars, dayanıklılıktan ödün vermeden sundukları çeşitlilik nedeniyle en yaygın kullanılan malzemelerden bazılarıdır.

Ancak, yerinde olmayan çok büyük bir ada istemediğinizi unutmayın. Yaya trafiği için, her tarafta yaklaşık 90 ila 120 cm boşluk bırakın. Mutfak adasının büyüklüğü ve doğası genellikle hangi amaca hizmet edeceğine göre belirlenir.

Örneğin, atıştırmalıklar servis etmeyi veya bu alanı sunumlar için kullanmayı planlıyorsanız, her kişi için uygun bacak mesafesi ve yüzey alanı bırakın. Her kişi için yaklaşık 60 cm genişlik yeterli olabilir. Gerekli bacak mesafesi için dizlerinizle tezgahın altı arasında 20 ila 30 cm boşluk bırakmayı düşünün. Tasarlarken, kullandığınız koltuk ile tezgah yüksekliğini eşleştirin. Adanızı özelleştirmek, ek maliyet getirmeden onu daha kullanıcı dostu ve çeşitli hale getirebilir. Örneğin, mutfak adanız aynı zamanda bir çalışma alanı olarak da kullanılıyorsa, insanların telefonlarını şarj edebilmelerini veya bir hoparlör takabilmelerini sağlamak için elektrik prizleri eklemeyi düşünün. Harekete geçmenizi sağlayacak bir dizi mutfak adası fikri var.

Mutfağınızı elden geçirirken harika bir tasarımcı ile çalışıyor olabilirsiniz. Ancak bu her zaman tüm mutfak yenileme fikirlerine sahip olacakları anlamına gelmez. İlham almak ve mutfak tadilatı maliyetini azaltmak için mutfak tadilat fikirlerine göz atmak her zaman akıllıca olacaktır.

Yeni Lüks Aletlerle Kendinizi Şımartın

Yeni Lüks Aletlerle Kendinizi Şımartın

Aletler bir mutfağın en önemli kısmıdır: işlerin yapılmasını sağlayan aletlerdir. Bununla birlikte, eskiyen cihazlar cebinizi boşaltabilir ve verimliliği azalabilir, bu nedenle bunları birkaç yılda bir güncellemek her zaman iyi bir seçimdir, ancak elbette bu, mutfaktaki tüm cihazlar için geçerli değildir.

Genel olarak, en yeni cihazların yalnızca daha verimli değil, aynı zamanda daha "güzel" göründüklerini unutmayın unutmayın. Cihazlar uzun vadeli yatırımlardır. Mülkü satmayı planlıyorsanız, yeni cihazlara yatırım yapmanın size mülk için daha yüksek bir fiyat getirip getirmeyeceğini doğrulamak için emlakçınıza danışın. Tabii ki evde kalmaya devam etmeyi planlıyorsanız, ev aletlerine yapılan yatırımlar mutfağın verimliliğini ve performansını artıracaktır.

Zamanla, mutfak içleri biraz sıkıcı görünmeye başlayabilir ve genel çekicilik kaybolabilir. Bu nedenle, sadece estetikteki yenilik için değil, aynı zamanda mekanın genel faydası için yeni lüks cihazlarla kendinizi şımartmalısınız.

Mutfağınıza yeni bir görünüm kazandırmanın yanı sıra, bu cihazlar size hak ettiğiniz kaliteli değişimi sağlayacaktır. Eski elektronik cihazlara bağlı kalırsanız, tadilat yptırsanızda eski mutfağın geri geldiğini görebilirsiniz. Yeni çağ aletleri sadece kullanım şekillerini değiştirmekle kalmadı, aynı zamanda görünüşleri de değişti. Bitmiş mutfak tadilatınızın keyfini çıkarmak için, 25 yıllık buzdolabını bir kenara bırakın ve mutfağınızın dekoruna ve temasına uygun ve şık bir buzdolabı seçin.

Açık Rafları Deneyin

Mutfak Tadilatında Açık Rafları Deneyin

Çatal bıçak takımınızın açıkta görülmesinin, ziyaret eden konukların kaşlarını çatmasına neden olduğu günler geride kaldı - aslında, giderek daha fazla insan açık raf fikrine açılıyor. Yeni mutfağınızı eskisinden farklılaştırmak ve mekanınıza 'genişlik' duygusu katmak istiyorsanız açık rafları mutlaka denemelisiniz.

En iyi yanı, onunla oynamanın ve yaratıcı olmanın pek çok yolu olmasıdır. Duvar kağıdını veya içindeki boyayı vurgulamak için beyaz açık raflar kullanabilirsiniz. Dolaptan tamamen kurtulmanıza gerek yok - en değerli yemek kitaplarınızı, çömleklerinizi veya çay fincanlarınızı sergilemek için pencerelerin arasına veya mutfağın köşelerine raflar eklemeniz yeterli. Eşyaları asmak için kancalarla özelleştirin veya sofistike bir dokunuş eklemek için süslü kutular ve sepetleri tercih edin. Alt dolap lambaları, biraz x faktörü eklemek isteyen mutfaklar için şiddetle tavsiye edilir. En iyi etkiyi elde etmek için bu açık raflarda cam ve ya porselen eşyalar seçmenizi öneririz. Mutfağınızın görünümünü elden geçirebilecek ve şaşırtıcı bir işlevsellik katabilecek birçok açık rafı fikri var ve bunlarıda incelemenizi öneririz.

Kontrast Kucakla - Beyaz Meşe Dolaplara Karşı Honlu Granit Tezgah

Kontrast Kucakla - Beyaz Meşe Dolaplara Karşı Honlu Granit Tezgah

Mutfak tadilat fikirleri arıyorsanız, bu on yılın en sofistike trendini kaçıramazsınız: zıt dolaplara sahip sağlam tezgahlar. Çağdaş bir mutfak için granit yolunu düşünmeli ve normal cilalı yerine honlanmış yüzeyi tercih etmelisiniz.

Bu dayanıklı taşın mat yüzeyi, aşırı yansımalar olmadan mutfağa ultra modern bir dokunuş katar. Bir bakıma, lekelenmeye de daha az duyarlı hale getirir. Her zaman yeşil kalan siyah, kahverengi ve bejlerin yanı sıra, mutfağınıza biraz renk katmak isterseniz egzotik kırmızı ve mavi renkleri tercih etmenize olanak tanır. Rakipsiz bir sınıf dokunuşu eklemek için zeminde açık renkli epoksi ve meşe dolapların sadeliği ile karıştırın. Meşe, ve ya mesa görünümlü MDF, granit ile eşleştirildiğinde eşit derecede zarif olduğundan mutlaka başarılı bir tasarım ortaya çıkacaktır. Mutfak tezgahı fikirleri, granit ve mermer gibi doğal taşlar veya Çimstone / Belenco gibi diğer mühendislik ürünü mutfak tezgahları olsun, tezgah türleri kadar fazladır.

Bir Splurge'a Yapın – Yeni Mermer Tezgah Üstü

Bir Splurge'a Yapın – Yeni Mermer Tezgah Üstü

İnsanoğlunun bildiği en seçkin doğal taşlardan biri olan mermer, granit tezgahın cüretkarlığından uzaklaşmak isteyenler için bir nimettir. Estetik açıdan hoş ve sayısız çeşidi bulunan mermerin tarihsel olarak bile bu kadar önemli olmasının bir nedeni var. Gelişmişlik için tadilat yaptırıyorsanız, en iyi arkadaşınızla tanışın: mermer tezgahlar.

Mermerin feminen hissi ve ya teması hangi açıdan bakarsanız bakın her mutfakta kullanma isteği sağlar. Lekelenme konusunda bazı endişeler olsa da, birçok ev sahibinin gri damarlarına karışan lekelerin yüzeyin eskime şeklini belli ettiğinden tercih sebebidir. Modern bir mutfakta honlanmış bir yüzey fikrini sevsek de, cilalı yüzey kullanımıyla endişeleri mermer tezgah için en aza indirilebilir. En iyi bölüm, şüphesiz olsa da, maliyet etkinliğidir. Bütçeniz kısıtlıysa ve yine de sınıfı temsil eden bir şey istiyorsanız, mermer kesinlikle aradığınız şeydir.

Yeni Aydınlatmayla Yaratıcı Olun

Yeni Aydınlatmayla Yaratıcı Olun

Bir mutfak tadilatı için rahatlığı güzellikle birleştirmenin en parlak yollarından biri, mutfak ışıklarınızla yaratıcı olmaktır. Mutfak tadilat fikirleri söz konusu olduğunda, en uygun maliyetli numaralardan biridir. İstenilen etki, mutfakta farklı noktalarda farklı armatürler karıştırılarak ve eşleştirilerek elde edilebilir. Ortam aydınlatması mı yoksa görev aydınlatması mı aradığınıza bağlı olarak düzeni ve bütçeyi planlayabilirsiniz. Sayısız mutfak aydınlatma fikri var.

Görev ışıklarını uygun maliyetle birleştirmek için, LED tavan lambaları rotasına gitmenizi öneririz. Çevre dostu olmanın yanı sıra, bu ışıklar elektrik faturalarında çok tasarruf sağlar. Mutfak adanızın veya yemek alanınızın üzerinde sarkıt lambalara giderseniz, bu ışıklarla da vay faktörünü ortaya çıkarabilirsiniz. Ortam kullanımı için avizeler ve hatta yeni nesil ray aydınlatması kullanılabilir. Sevdiklerinizle yemek alanında biraz zaman geçirmeyi planlıyorsanız, dimmerleri taktığınızdan emin olun. Temel olarak, bütçeniz veya kullanımınız ne olursa olsun: Mutfağınızı bir sonraki seviyeye taşımak istiyorsanız, yeni ışıklar kullanmanın zamanı geldi!

Yeni Dolap Kapıları Seçimi

Yeni Dolap Kapıları Seçimi

Bir mutfağı canlandırmak ve yenilemek zor bir iş olabilir: sadece neyi değiştirmeniz gerektiğine karar vermekle kalmaz, aynı zamanda paranızı en iyi nereye harcayacağınıza da karar vermelisiniz. Yeni dolap kapakları en iyi yatırımlardan biridir. Sebepler basit: Her gün, dolap kapaklarınız birkaç kez açılır ve belirli bir süre sonra aşınma ve yıpranmaya başlar. Kapaklar eski  görünmese bile, kulplar yıpranır ve menteşeler bozulmaya başlar.

Yeni dolap kapakları maliyetlerinizi düşük tutmanın ve mutfağı yenilemenin baasit yoludur. Her zaman çeşitli renk, malzeme ve dokuda kullanıma hazır kapalar satın almayı düşünebilirsiniz. Kullanım kolaylığı ve düşük maliyet için her zaman MDF'yi düşünebilirsiniz. Ancak, biraz daha fazla harcamayı göze alabiliyorsanız, koyu kiraz ağacından dolaplar gibi uygun ahşap güzel bir seçenek olacaktır. Aynı anda hem eksantrik hem de eklektik hissediyorsanız, o zaman dolap kapaklarından tamamen kurtulmayı düşünebilir ve bunun yerine açık bir raf tasarımı tercih edebilirsiniz. Ancak bu seçim, açık çerçeveli tasarımlara daha uygun yeni dolaplar almanızı gerektirecektir.

Mutfak Tadilatı Yerine Boyayı Yenileyin

Mutfak Tadilatı Yerine Boyayı Yenileyin

Yeni bir boya dokunuşu, donanım güncellemesi (kapak kulpları, dolap çekmeceleri) ve birkaç yeni cihaz bunu yapmanın en kolay yoludur. Mutfak boya fikirleri, mutfağınızı son derece uygun maliyetli bir şekilde güncellemeniz için size rehberlik edebilir.

Evde kullandığımız boyaya çok dikkat etsek de mutfak genellikle göz ardı ediliyor. Ayrıca, evin geri kalanı yakın zamanda yeniden boyaya ihtiyaç duymayabilirken, mutfağın duvarları çok daha hızlı bozulabiliyor. Mutfaktaki duman, su, yağ ve genel trafik hızlıca mutfağın duvarlarına yansımaya başlayabilir. Bir mutfağı boyarken, yeni rengin evin geri kalanıyla nasıl jelleşeceğine ve seçtiğiniz dokunun yağa ve sıcağa dayanıklı olup olmayacağına dikkat etmeniz gerektiğini unutmayın. Eve son derece ince ve ayrıntılı bir resim yaptırmak istemiyorsanız, kendin yap yoluna gitmek onu daha da ekonomik hale getirecek ve ailenizi ve arkadaşlarınızı dahil etmenin harika bir yolu olacaktır. Bu aynı zamanda tasarımlar üzerinde tam kontrole sahip olmanızı sağlar, bu nedenle yaratıcı olun!

Renklere gelince, doğru rengi seçmek için biraz zaman harcamak mantıklı. Yüksek görsel etki yaratan ve yemekle uyumlu renkleri seçin. Bir de doku var: saten ve yarı parlak, bitiş söz konusu olduğunda en iyi seçeneklerden bazılarıdır, çünkü temizlenebilecek kadar parlak olabilirler, ancak görünümleri kusurları gizleyecek kadar düz olmalıdır.

Yeni Donanım Bir Mutfağı Canlandırabilir

Yeni Donanım Bir Mutfağı Canlandırabilir

Yeni boya mutfağınızı canlandıracak olsa da, mutfaktaki donanımınızı değiştirmeyi düşünmek için de iyi bir zaman olacaktır. Dolaplar gerçekten uzun süre dayanabilirken, mutfak donanımı için aynı şey söylenemez. Dayanıklı, sağlam ve küçük darbelere ve darbelere karşı dayanıklıdır metal ürünleri tercih edin. Ancak metal içinde çok fazla seçeneğiniz var: nikel ve pirinç zamansız bir çekiciliğe sahipken çelik daha şık ve daha çağdaştır.

Gümüş de harika bir seçimdir, ancak mutfağınızda çok fazla kaba kullanım varsa (yağlı eller düşünün!) veya maliyetleri düşük tutmak istiyorsanız en iyi fikir olmayabilir. Ve düğmelere tutacaklar mı yoksa kulplara mı tercih ediceksiniz? Yine mutfağınıza biraz daha keskin bir görünüm vermek için birini veya ikisini birden seçebilirsiniz. Buradaki nokta, esasen, dolap değiştirmenin maliyetinden kurtulup biraz çaba ile donanımın güncellenmesi çok daha kolay ve daha uygun maliyetlidir. Ve düğmeler güzel göründüğünde, biraz eski dolaplar bile yeni gibi görünecek.

Bu mutfak tadilat fikirleri, mutfağınızı yenilerken kesinlikle paradan tasarruf etmenizi sağlayacaktır.

 

Bunu paylaşın arkadaşlarınızda okusun!

Facebook'a GönderWatsapp'a GönderTwitter'a GönderLinkedIn'e Gönder