Küçük bir alandan en iyi şekilde yararlanmak için İkinci tuvalet fikirleri - Tadilat 35 İzmir Tadilat Ofisi

Bireyselliğinizi ve yaratıcılığınızı ifade etmek için harika bir alan olan ayrı bir tuvalet. Evinizin genel tarzını değiştirmeden eğlenceli tarafınıza bir selam olabilir. Bununla birlikte, cesur tasarım ve işlevi dengelemek bu kadar küçük bir alanda zor olabilir.

İkinci Tuvalet Fikirleri

Küçük, muhtemelen garip bir tuvalet veya vestiyer alanınız varsa, akıllı saklama fikirleri ve yerden tasarruf sağlayan donanımlar çok önemlidir. Dolapları ve sandıkları veya lavaboların altındaki havluları katlayın, küçük bir alanda size değerli santimler kazandırabilecek bir kaç fikrimiz var.

Kişisel tarzınızı ifade etmek için tuvalet fikrimizi kullanın: Eğlenceli, cesur duvar kağıdı, duvar resmi veya baskılı panjur, alanınıza yetenek ve yaratıcılık katacaktır. Çarpıcı, endüstriyel bir his için cesur krom veya çıplak tuğla duvarlar gibi modern dokunuşlar ekleyin.

Kapalı ama gerekli alanınızı dönüştürmek için bu tuvalet fikirlerine bir göz atın.

1. Yerde Seramiklerini Güçlü Bir Şekilde Belirtin

Yerde Güçlü Bir Şekilde Belirtin

Dekorasyon benliğinizi gerçekten ifade etmek istediniz ve tamamen taahhütte bulunma güveniniz olmadı mı? Bu küçük alan, daha cesur bir şey denemek için mükemmel bir yerdir. İşte size cesur olma ve genellikle çekindiğiniz stiller ve renklerle denemeler yapma şansı. Alan küçük olduğunda, fazla kapalı hissettirmemek için duvarlar yerine zemine ilginç şeyler eklemenizi öneririz.

2. İkinci Tuvaleti Klasik Tutun

İkinci Tuvaleti Klasik Tutun

Geçmeli duvar paneli fikri, bu şık vestiyeri görsel olarak çerçeveler ve üst kısımdaki kullanışlı raf, bir dizi cam vazoya ev sahipliği yapan bir şömine rafı görevi görür. Eau-de-nil rengi rahatlatıcı bir seçimdir ve kompakt alanda dönem seramikleri ile güzel bir şekilde çalışır.

3. Yerden Tasarruf Sağlayan Bir Köşe Lavabosu tercih edin

Yerden tasarruf sağlayan bir köşe lavabosu tercih edin

Çok sınırlı bir alanda yerden tasarruf etmek için akıllı çözümler arayın. Değerli alanı boşaltmak için bir köşe lavabosu kullanın. İkinci tuvalette ki bu fikir, özellikle kapınız doğrudan lavaboya açılıyorsa etkilidir - tasarım ne kadar küçükse, o kadar az kısıtlayıcı hissettirir. Daha fazla yerden tasarruf etmek ve ek depolama alanı kazanmak için lavabonun altına bir köşe depolama dolabı koyun.

4. Nişler Oluşturun

Ismarlama Depolama Oluşturun

Küçük tuvalet tasarımınıza sıfırdan başlıyorsanız, daha az heybetli hissettirmek için nişler oluşturmayı düşünün. Gömme bir alan, küçük tuvaletti daha akıcı hale getirir. Yukarıya ışık eklemek, ev bitkileri, kokulu mumlar ve lüks ürünler gibi düzeni zenginleştiren banyo temellerini sergilemek için mükemmel noktayı oluşturmaya yardımcı olur.

5. Kara Tahta ile Yaratıcı Bir Görüntü Oluşturun

Kara Tahta ile Yaratıcı Bir Görüntü Oluşturun

Kara tahta boyası, görünümü istediğiniz gibi ve istediğiniz zaman değiştirmenize izin veren bir hediyedir. Küçük bir tuvalet fikri olarak, odayı kullanırken düşünmek için, konuklara karşılama mesajları veya unutulmaz ünlü alıntılar yazma fırsatı yaratır. Tuvalet eğitimine eğlenceli bir unsur olarak ta kullana bilirsiniz.

6. Yerden Tasarruf Etmek İçin Sürgülü Bir Kapı Seçin

Yerden Tasarruf Etmek İçin Sürgülü Bir Kapı Seçin

Bu sürgülü kapı çözümü gibi sınırlı alanlarda akıllı olmak için yerden tasarruf sağlayan tasarımlara bakın. Alanı daha büyük hissettirmek için küçük tuvalette dışa açılan bir kapı seçmeniz şiddetle tavsiye edilirken, söz konusu oda merdivenlerin altındaki bir konumdaysa bu zor olabilir.

Dışa açılan bir kapı, hane halkı için belki tehlikeli olabilir. Alan gerçekten dar olduğunda, bunun yerine sürgülü bir kapı deneyin; bu kapının kelimenin tam anlamıyla içeride veya dışarıda yer kaplamadığı göreceksiniz.

7. Alanı Cesur Bir Temayla Dönüştürün

Alanı Cesur Bir Temayla Dönüştürün

Küçük bir alan, bir dekorasyon planı söz konusu olduğunda yaratıcılığınızı ortaya çıkaracak ideal bir yerdir. Bu kompakt tuvaletin kanıtladığı gibi, vahşi safari hayvan temasıyla tüm duvarlarda büyüleyici bir duvar kağıdı kullanmak, çerçeveli hayvan baskıları asmak ve ev bitkileriyle süslemek, bir temayı sağlam bir şekilde güçlendirir. Bu daha büyük ölçekte çok bunaltıcı gelebilir, ancak bu basit ve küçük alanda tanım eklemeye yardımcı olur.

8. Evinize değer katın

Evinize Değer Katın

Evinize ekstra bir tuvalet eklemek, mevcut tuvaletinizin yoğun olduğu zamanlardaki baskıyı hafifletmekle kalmaz, aynı zamanda iyi yapılırsa evinize değer katar. Tahmin ettiğinizden daha az yer kaplayabilir.

Örneğin, kilerinize veya küçük yatak odanıza su akıtmak nispeten basittir. Mevcut bir banyonun yanında dönüştürebileceğiniz bir alan varsa, o zaman onu küçük tuvalete hatta bir duşlu tuvalete dönüştürmeyi düşünmeye değer.

9. Panjur veya Döşeme Konusunda Cesur Olun

Panjur veya döşeme konusunda cesur olun

Renk kullanımının sadece moda için olduğunu kim söyledi? Bu küçük tuvalette de çok etkilidir. Beyaz duvardan fırlayan dramatik sarı zemin sadelik anahtardır.

Aynı renk, güneşli etkiyi arttırmak basit bir pencere kullanın.

10. Duvar Kağıdıyla Yaratıcı Olun

Duvar kağıdıyla yaratıcı olun

Küçük tuvalet, bu flamingo duvar kağıdının kanıtladığı gibi yaratıcılığınızı ifade etmek için iyi bir yerdir. Cole & Son Flamingolar 66/6042 duvar kağıdı, trend olan bir motiftir ve küçük alanlarda etkilidir.

Güzel bir ayna, aydınlatma ve aksesuarlar feminen stile katkıda bulunurken, koyu renkli derz dolgulu döşeme görünümü dengeler. Moda değiştiğinde, bu küçük alan tamamen yeni bir görünüm için sadece birkaç rulo yeni moda duvar kağıdı ile kolayca güncellenebilir.

11. Akıllı Depolama Alanı Oluşturun

Akıllı depolama alanı oluşturun

Küçük tuvalette alan neredeyse her zaman sınırlıdır, bu da akıllı banyo depolama fikirleri aramanız gerektiği anlamına gelir. Tuvaletin etrafına yapılan bu dolaplar ve raflar, yalnızca gerekli depolama alanını oluşturmakla kalmaz, aynı zamanda modern bir yüzey için rezervuarı gizler.

Badanalı veya yıpranmış ahşap, deniz mavisi renkli yumuşak havlularla geliştirilmiş rustik, kıyı görünümü yaratır.

12. Sade Bir Lavabo Ünitesi Seçin

Yüzer bir makyaj ünitesi seçin

Yüzer veya duvara asılı bir lavabo ünitesi, alan yanılsaması yaratacak ve saklama sepetlerini altta tutmak için de kullanışlıdır. Sakinleştirici ahşap görünümlü seramik döşemesi yarıya kadar monte edilmiş fayanslar ve beyaz duvarlarla temiz ve basit stili devam ettirin.

Üç katmanlı bir ayna, ilgi ve retro bir dokunuş katar. Tropikal bir tada sahip olan yansımada (karşı duvardaki) palmiye ağacı resmi görün.

13. Alanı En Üst Düzeye Çıkarın

Alanı En Üst Düzeye Çıkarın

Saftın veya boruların yanındaki duvarın tüm genişliğini kapatmak yerine, kullanılmayan alanı depolama için kullanın. Bu küçük kısım, yedek tuvalet rulolarını ve el havlularını saklamak için idealdir ve kapı kapandığında orada olduğunu asla bilemezsiniz.

14. Desen Konusunda Cesur Olun

Desen Konusunda Cesur Olun

Renk ve desen konusunda daha cesur olmak ister misiniz? Yedek tuvalet, kimsenin çok fazla zaman harcayacağı bir oda olmadığı için deney yapmak için mükemmel bir yerdir. Beğenirseniz, yaratıcı yönünüzü evin başka bir yerinde serbest bırakmanız daha olasıdır.

15. Farklı Bir Köşe Kullanın

Farklı Bir Köşe Kullanın

Eğimli bir tavana sahip garip bir köşe, özellikle yatak odanızın yanındaysa, genellikle fazladan bir tuvalet için harika bir yer sağlar. Gider borularınızın nerede olduğunu kontrol edin ve yakınlarda çalışıyorlarsa, çok fazla uğraşmadan bir tuvalet kurmak mümkün olacaktır.

Burada menteşeler ve kapı kolu, boyalı ahşap kirişlerle iyi çalışan bir görünümü verir.

16. Sorunsuz Hale Getirin

Sorunsuz Hale Getirin

Tuvaletin banyodan ayrı olması, tuhaf bir tasarım şemasına sahip olması gerektiği anlamına gelmez. Bazen iki odanın görsel bir bağlantısı olması daha uygundur.

Duvarlarda ve zeminde aynı renk ve malzemeleri kullanarak kusursuz bir görünüm yaratacaksınız. Burada cam kapı, alanın ince bir şekilde bölünmesini sağlar.

17. Ölçeklendirmek İçin Döşeyin

Ölçeklendirmek İçin Döşeyin

Büyük mobilya parçaları küçük tuvaleti gölgede bırakabilir, bu nedenle her zaman alanınızın ölçeğine uygun parçalar satın alın. Ancak bu, çok fazla kişilik ekleyemeyeceğiniz anlamına gelmez.

Bir makyaj masası ünitesini en sevdiğiniz renge boyayın, bu alana mükemmel uyum sağlar ve lavabonun ön plana çıkmasına izin vermek için klasik duvar kağıdı ve fayanslarla tamamlayın.

18. Akıllı Düşünün

Akıllı Düşünün

Küçük kare alandan en iyi şekilde yararlanın. Bu dar tuvalette, akıllı vay faktörü oluşturmak için bir dizi teknik kullanın. Derinliği ve şehirli kişiliği enjekte etmek için bir tarafta açıkta kalan bir tuğla duvarla doyurucu bir doku dozu ekleyin, tuğla baskılı duvar kağıdı aynı etkiye sahip olacaktır. Benzer tonlardaki desenli yer seramiği şemayı bütünleştirin.

19. Tek Renk Tonlu Üniforma Tipi Deneyin

Tek Renk Tonlu Üniforma Tipi Deneyin

Küçük bir tuvalette, daha koyu bir boya tonu kullanmak istediğiniz görünümün eşitlenmesine yardımcı olmak için ahşap bir dolap ve dolabı duvarla aynı renkte boyamanızı öneririz. Tek tonlu renk paleti, odayı dengelemeye yardımcı olur, daha az dikkat dağınıklığı sağlar ve dolayısıyla daha akıcı hissettirir.

20. Geleneksel Tutun

Geleneksel Tutun

Küçük tuvaletinizin evinizin geri kalanının zamansız klasik zarafetiyle eşleşmemesi için hiçbir neden yok. Bu küçük ama zarif tuvalet, rahat ve rustik bir alan yaratan nötr ekoseler ve yumuşak renkler ile doğadan ilham alan baskıların şemasıdır.

Kaldırım taşı döşeme, pratik ancak hoş bir döşeme çözümüdür. Demir askılık alana geleneksel, ilginç ve pratik bir bitiş için uygun seçimdir.

İkinci Tuvalet Ne Kadar Değer Katar?

Benham ve Reeves'in direktörü Marc von Grundherr, "Evinize değer katmak istediğinizde ikinci bir tuvalet yapabileceğiniz en iyi eklemelerden biri olabilir" diyor. "Eve yapılan her ekleme, alıcının gözünde ikinci tuvalet değeri kadar önem taşımayacaktır, ancak daha fazla alan ve rahatlık sağlayan her şey kesinlikle iyi bir yatırım olacaktır."

İkinci tuvalet tam da bunu yapar ve daha büyük bir aile evi arayan birçok ev alıcısı için hayati bir özellik olabilir. Mevcut ortalama ev fiyatına göre yaklaşık evinizin değerine yüzde 5'e kadar katkıda bulunabilir. Ancak, eklemenin maliyeti ortalama olarak evinizi değerinin yüzde 1'ini aşmamalı, yani geriye yaklaşık yüzde 4 katma değer kalır.

İkinci Tuvaleti Herhangi Bir Yere Koyabilir misin?

Prensip olarak, ikinci tuvaleti sıhhi tesisatından besleyebileceğiniz her yere koyabilirsiniz, yani mutfağın yakınında en pratik olanıdır. Ripples London'dan kıdemli tasarımcı Jo Sangster, "Bir evde yeni bir küçük tuvalet için en popüler yer merdivenlerin altıdır" diye açıklıyor. 'Genel olarak, bu evlerde çok kötü kullanılan bir alan ve tuvalet için eğimin altındaki boşluktan yararlanılarak büyük bir ikinci tuvalet haline dönüştürülebilir.'

Jo açıklamaya devam ediyor: 'Piyasada mikro lavabolar ve gömme rezervuarlı daha küçük boyutlu tuvaletler dahil olmak üzere kompakt alanlara uyacak tasarım ledli ürünler giderek artıyor. Normalde yaklaşık 80 x 120-140 cm arasında iyi bir alan öneriyoruz, ancak bu elbette kafa yüksekliklerine ve kapı konumlarına bağlı olacaktır. Her zaman bir kapının dışa açılmasını tavsiye ederim çünkü bu, alanı daha büyük hissettirecek ve kullanımı çok daha kolay hale getirecektir.

Bunu paylaşın arkadaşlarınızda okusun!

Facebook'a GönderWatsapp'a GönderTwitter'a GönderLinkedIn'e Gönder