2021 Bu Yıl Banyo Tasarım Trendleri Devasa Olacak - Tadilat 35 İzmir Tadilat Ofisi

Bu pratik ama şık yüzeyler ve armatürlerle banyonuzu dinlendirici bir sığınağa dönüştürün.

2020 ile birlikte barınma ve onunla birlikte evlerimizin temizliğine dair artan bir farkındalık geldi. Hijyen, özellikle banyolar gibi yüksek trafikli ortamlarda akılda kalmaya devam ederken, temizlenmesi kolay yüzeylere ve antimikrobiyal armatürlere öncelik veren iç mekanlar bekleyin. Neyse ki, 2021 banyo trendleri, stilden bir parça ödün vermeden bu öğeleri içeriyor.

1. Yüzen Banyo Dolapları (Hilton Banyo Dolabı)

1. Yüzen Banyo Dolapları (Hilton Banyo Dolabı)

Yüzer banyo dolapları yani bilinen adı ile hilton banyo dolapları net çizgileri tipik olarak çağdaş, yerden tasarruf sağlayan depolama çözümü, her stile uyacak lavabolar, musluklar ve donanımlarla her zamankinden daha fazla özelleştirme seçeneğine sahiptir. Duvara monte banyo dolapları, ayakları olmayan bağımsız bir makyaj masası gibi tezgah, lavabo ve saklama tabanına sahip eksiksiz bir üniteden kısmi setlere ve tamamen ayrı parçalara kadar çeşitli konfigürasyonlarda imal edilmektedir.

İkinci seçenek, tezgahın genişliği ve uzunluğu ya da depolama türü ve konumu gibi ideal düzenlemeyi tesisatın etrafındaki mevcut alanla sınırlamadan bulmanızı sağlar. Hastings Tile & Bath iş geliştirme direktörü Bob Gifford, "Duvardaki depolama dolaplarını dikey veya yatay, açık veya kapalı, daha yüksek veya daha alçak olarak kullanabilirsiniz" diyor. "Duvara asılı bir banyo dolabı temiz ve havadardır ve zeminde büyük, ağır bir kutu gibi görünmüyor." Ve kurulumundan bağımsız olarak, yüzer banyo dolapları zeminlerini temizlemeyi de kolaylaştırır.

2. Banyo Dolabı Arkası Geniş Seramikler

2. Banyo Dolabı Arkası Geniş Seramikler

2021'de minik mozaik seramik ve fayanslara veda edin - en azından banyo duvarları söz konusu olduğunda. Emser Tile'ın tasarım ve trend direktörü Suzanne Zurfluh, "Daha büyük formatlı seramik doğru hareket, gelecek yıl ivme kazanacak, çünkü bu stil daha az derz çizgisi sergilerken bir alan üzerinde büyük bir etki yaratabilir" diyor. Geniş formatlı seramik, özellikle doğal taş ve taş görünümlü malzemelerle eşleştirildiğinde lüks bir hava katıyor. Daha az derz hattı aynı zamanda daha az temizlik anlamına gelir ve bu da döşemeleri duş çevreleri için özellikle sıcak bir seçim haline getirir.

Zurfluh, büyük seramik ve döşeme duvar kaplamalarına ek olarak, çeşitli boyut, renk, doku ve kaplamalarda sunulan geleneksel olmayan metro seramiklerin büyük bir 2021 banyo tasarım trendi olacağını söylüyor. Özellikle, modaya uygun minimalist görünümleri için dikey ve yatay olarak yığılmış doğrusal seramikler görmeyi bekleyin.

Bu basit kurulumlar, bu yıl görmeyi beklediğimiz seramik renklerini de tamamlıyor. Zurfluh, "Bej, ten rengi, kahverengi ve mantar tonları gibi sıcak, davetkar nötrler ve toprak tonları, otantik malzemeler için ideal bir ortam sağladıklarından popülerlik kazanacak" diyor.

3. Arkadan Aydınlatmalı Aynalar ve İlaç Dolapları

3. Arkadan Aydınlatmalı Aynalar ve İlaç Dolapları

Houzz'a göre, dört ev sahibinden üçü (%77) banyo tadilatı sırasında yeni aynalar takıyor ve çoğu şimdi ışıklı modelleri seçiyor. Robern'de kıdemli personel tasarımcısı Linda Yang, "Arkadan aydınlatmalı aynalar ve ilaç dolapları, modern banyo tasarımı için olağanüstü bir seçimdir" diyor. Bu yerleşik özellik, aynada ek parlama veya yansıma olmadan ortam aydınlatması sunar ve karartıldığında gece lambası işlevi görebilir.

Göz alıcı aydınlatmaya sahip bu basit şekiller, dekoratif olduğu kadar işlevsel de olabilir. Yang, "Arkadan aydınlatmalı bir ayna, duvarda yüzen bir ayna yanılsaması vererek parlayan bir etki yaratıyor" diyor. Bu efekt, bir odak noktası oluşturmak veya armatürün arkasındaki dokulu duvar yüzeylerini vurgulamak için kullanılabilir.

4. Düz Tabanlı Küvetler

4. Düz Tabanlı Küvetler

Pandemi, ev sahiplerinin dinlenme ve rahatlama isteklerini yalnızca artırarak, küvetleri önümüzdeki yıl için en iyi banyo özelliği haline getirdi. Houzz banyo trendleri araştırmasına göre, bağımsız, düz tabanlı küvetler, pençe ayaklı modellerden veya daha dekoratif tabanlardan daha popüler olacak. Americh'in ulusal satış müdürü Kim Frechette, özellikle beyaz olan bu basit küvet silüetlerinin her türlü banyoda iyi çalıştığını söylüyor.

Ayrı bir küvet ve duş hala en popüler banyo düzenidir ve duşlar genişlemeye devam etmektedir. Ancak Frechette'e göre, küvetler kaybolmuyor. Bunun yerine, daha az alanda daha fazlasını yapıyorlar - bazı çok somut faydalarla. “Daha küçük boyutlu bir küvet, doldurmak için çok fazla zaman gerektirmez veya çok fazla suya ihtiyaç duymaz” diyor.

5. Sıcak Renkler ve Dayanıklı Boya

5. Sıcak Renkler ve Dayanıklı Boya

Yeni bir tonda taze bir kat boya, özellikle banyoda uzun bir yıldan sonra tazelenmek ve yeniden başlamak için uzun bir yol kat eder. 2021'in en iyi renkleri canlı ve sıcaktır; güne hem başlayan hem de biten oda için ideal bir karışım.

Seçtiğiniz renk ne olursa olsun, banyonuzun daha uzun süre temiz kalmasına yardımcı olacak yeni dayanıklı boyalar arayın. 2020, boyaları daha hijyenik, leke tutmaz ve pandemi kaynaklı temizliğe dayanabilecek hale getirme konusunda birçok gelişmeye tanık oldu. PPG Boyalar Kıdemli Portföy Yöneticisi Joanne Currie, "PPG UltraLast boya + astar boya filmi üzerindeki küflenmeye karşı özel olarak formüle edilmiştir, bu nedenle banyo ve mutfak gibi nemli iç ortamlarda güvenle kullanılabilir" diyor. Currie, "Müşterilerin daha fazla yıkanabilirlik elde etmek istedikleri görünümden artık taviz vermesine gerek kalmaması için, bu gelişmeler UltraLast gibi dayanıklı boyaların birden fazla renge sahip olmasını da mümkün kıldı" diyor.

6. Kuvars Tezgah

6. Kuvars Tezgah

Cosentino Americas pazarlama direktörü Massimo Ballucchi, “En sert doğal malzemelerden biri olan kuvars, çizilmeye ve lekelenmeye karşı dayanıklıdır ve bakımı da kolaydır” diyor. Bu nedenle, tasarımcıların %74'ünün onu banyolar için en iyi tezgah malzemesi olarak seçtiği NKBA 2021 banyo trendleri raporunda kuvarsın diğer tüm malzemelere hakim olması şaşırtıcı olmadığı açıklanıyor.

Ballucchi, Silestone gibi kuvars tezgahların yeni normalin bir parçası olan sık temizlemeye kolayca ayak uydurabileceğini söylüyor. Ayrıca, kuvars yüzey kaplaması gözenekli olmadığı için, nemli bir ortamda önemli bir özellik olan bakteri oluşumuna doğal olarak daha az duyarlıdır. Günümüzün çağdaş, eğimli banyo tasarımlarına uygun olarak, bu tezgahlar, az bakım gerektiren çekiciliğini de artıran birkaç dikişli şık profillere sahiptir.

Kuvars tezgahlar, popüler 2021 renklerinde beklenen sıcaklığı ve banyolarda yer edinen estetiği yansıtan daha açık yüzeylere doğru güçlü bir eğilim gösteriyor. Ballucchi, "Organik trendlere doğru ilerledikçe, mermer veya çimento görünümünü taklit eden Silestone gibi doğal ahşapla eşleştirilmiş daha fazla element karışımını yakında göreceğiz" diyor.

7. Akıllı Tuvaletler

7. Akıllı Tuvaletler

NKBA 2021 tasarım trendleri raporuna göre, bir zamanlar fütüristik ve maliyetli bir lüks olarak görülen akıllı tuvaletler, pandemi sonrası evde önemli bir yer buluyor. Sağlıklı yaşam tasarım danışmanı Jamie Gold, Wellness by Design adlı kitabında, "Tuvaletler geleneksel olarak temizlenmesi büyük bir baş belası olmuştur, ancak bu kategoride onlarla yaşamayı daha kolay ve daha sağlıklı hale getiren birkaç değerli gelişme var" diye yazıyor.

Akıllı tuvaletler, mikroplu yüzeylerle etkileşimi azaltan, kendiliğinden kapanan kapaklar ve dokunmadan sifon gibi eller serbest bileşenlere sahiptir. Dört gözle beklenecek bir diğer özellik de kendi kendini temizleme teknolojisidir. Gold, "Bu, kapağın altındaki bakteri öldürücü ışığı, sizin için temizliği yapan iç mekanizmaları ve yapışmayan yüzeyleri içerir" diye yazıyor. Temiz hatları, pürüzsüz yüzeyleri ve duvara monte kurulumları tercih etme eğiliminde oldukları için akıllı tuvaletler, daha geleneksel modellerin kuytularını ve açıkta kalan su tesisatını ortadan kaldırarak dış temizliği de kolaylaştırır.

8. Ahşap Görünümlü Fayanslar ve Isıtmalı Döşeme

8. Ahşap Görünümlü Fayanslar ve Isıtmalı Döşeme

NKBA raporunda yer döşemelerinde en üst sıralarda yer alan malzemeler olan porselen ve seramik, çok yönlülükleri sayesinde banyolarda popüler olmaya devam ediyor. "Seramik ve porselen karo, dayanıklılık, hipoalerjenik özellikler, neme ve bakterilere karşı direnç, bakım ve temizlik kolaylığı ve aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli şık desenler, renkler ve boyutlar gibi bir dizi benzersiz avantaj sunuyor" diyor. Zurfluh.

Zurfluh, 2021'de doğal sert ahşap kaplamaları ve yüksek kontrastlı mermerleri taklit eden seramik ve porselen karoları görmeyi bekliyoruz, diyor. Doğadan ilham alan bu görünümler, bu yıl hem mutfaklarda hem de banyolarda ilgi gören, gelişmekte olan organik stille uyumludur. Ve spa benzeri bir dokunuş için, ısıtmalı zeminlerin popülaritesinin artması bekleniyor.

Bunu paylaşın arkadaşlarınızda okusun!

Facebook'a GönderWatsapp'a GönderTwitter'a GönderLinkedIn'e Gönder