Komple Tadilat

Komple ev ve işyeri tadilatı

Mükemmel Değişim

Anahtar teslim tadilat yaptırmak ev ve iş yerinizde ki alanlara ayrı zamanlarda tadilat yaptırmaktan daha ucuza ve daha homojen bir yapıya sahip olmanızı sağlar.

Tadilat 35 Ücretsiz Keşif

Ücretsiz Keşif İçin Bizi Çağırın

Tüm İzmir dahilinde Ücretsiz Keşif arkadaşlarımız gelsin ev ve iş yerinizi görsün yapılacaklar hakkında bilgi alışverişi yapalım ve fiyatlandıralım.

Tadilat Projenize Nasıl Hazırlanmalısınız?

Televizyon şovlarına bakılırsa, bir evde komple tadilat yapmak yaklaşık 24 dakika sürüyor. Herkes bunun doğru olmadığını biliyor, gene de insanlar kısacık bir sürede oluşan değişimden hoşlanıyor ve çarçabuk olacakmış hissine kapılıyor ve ev tadilatının karmaşık ve zor olduğu düşünceden uzaklaşıyorlar. Bütün evde yapılacak olan komple tadilatın ana unsurları hakkında fikir veren başlıkları sizin için sıraladık.

1. Tasarım ve Planlama

Bir peçete yada kağıt parçası üzerine bir eskiz çizin ve liste oluşturun. Bu sayede komple tadilatın nasıl ilerlemesi gerektiğine dair sağlam bir dizi düşünceye sahibi olursunuz. Komple tadilatı fiziksel olarak uygulamaya başlamadan önce, o kağıt parçaları üzerinde hataları düzeltmek maliyetsiz ve daha az sinir bozucu olur. En önemlisi gerekli olan komple tadilat finansmanınız olduğundan emin olun.

Kendinize bir "evet/hayır" listesi hazırlayın. Bu listede neleri kendiniz yapacaksınız neleri profesyoneller yapacak belirleyin.

Kendiniz yapmak istemediğiniz işler için malzeme satışı yapan yerleri ve tedarikçileri gezin.

İzin gereken işleri belirleyin başvurularınızı yapın.

2. Çatı, Temel, Su Sorunları, Dış Cephe Kaplama, Pencereler

Çatı değişimi veya onarımı; temel düzeltme; su sızmasını durdurmak; dış cephe kaplaması ve pencere değişim/onarımı olacak mı?. Bunlar büyük projeler önce yapılmalı ve profesyoneller tarafından yapılmalı. Çünkü sonraki projeler bunlardan etkilenecektir.

Evin üzerinize çökmeyeceğinden (temel, büyük yapısal sorunlar) ve kuru kalacağından (çatı, dış cephe kaplaması, pencereler) emin olarak gelecekteki yenileme çalışmalarınızı korursunuz.

Temel yapıyı sabitleyin.

Zayıflamış duvarlar, kirişler ve taşıyıcı kirişler gibi iskelet yapıda kesinlikle üşengeçlik yapmayın gerekli onarımları acilen yaptırın.

Çatıyı onarın veya değiştirin.

Gelecekteki tadilat çalışmalarını tehdit edebilecek ciddi şekilde hasar görmüş pencereleri değiştirin. Ciddi şekilde hasar görmemişse, değiştirme işlemini daha sonrasına bırakın gerekli onarımları yaptırın.

Dış cephe kaplaması su sızmasına izin verecek kadar hasar görmüşse, kaplamayı onarın veya değiştirin. Ciddi şekilde hasar görmemişse, değiştirme işlemini daha sonrasına bırakın gerekli onarımları yaptırın.

3. Yıkım

Evin daha sonraki projelerle değiştirilecek bölümlerinin söküm ve yıkılması gereken yerleri belirleyin.

Atık için belediyeden atık konteynırı kiralayın yada biriktirme alanı için izin alın.

Evin tadilatı yapılacak olan alanların tamamını veya bir kısmını dikkatlice yıkın.

Yıkım, yapım ve montaj sırasında ev kullanılmaz hal alacaktır yeni ikame adresinizi ayarlayın.

Kurşun bazlı boya ile kaplanmış yüzeyleri yıkarken veya sökerken dikkatli olun.

4. HVAC Kanalı, Klima,  Elektrik ve Sıhhi Tesisat

Duvarlar ve tavan açıkken; havalandırma kanalları, elektrik tesisatı, sıhhi tesisat, kalorifer ve gaz tesisatı gibi hayati hizmetler yapılmalı.

Duvarlar ve tavan açıkken, HVAC şirketinin merkezi ısıtma ve klima için kanal sistemi kurmasının zamanı geldi.

Yeni elektrik ve sıhhi tesisat sistemlerini deneyin kontrol edin.

Yenilenmiş evin duvarında açıkta kalan elektrik prizi ve tellere dikkat edin.

5. Pencereler

Değişen pencerelerinin takılması ve takıldıktan sonra çalışmasını kontrol edin.

Pencere montajı, ister bütün ister kısmi olsun, neredeyse her ev tadilat projesinde kesinlikle vardır.

6. Yalıtım

Duvarlara ve tavana yalıtımlarını döşendikten sonra üzerleri kapanmadan önce kontrol edin..

Yalıtım hızlı ilerler ve üstü çarçabuk kapanır.

 7. Alçıpan montaj işleri

Duvarları alçıpanla kapatma, tavan kapama ve dekorasyonu, sıva ve zımparalama işlerinden sonra gözle ve elle kontrol edin..

Alçıpan ustalarımız, alçıpan levhaları gerektiği şekilde yerleştirir, sıvar ve kurumaya bırakır. Kuruduktan sonra pürüzsüz bir yüzey elde etmek için zımparalarlar. Bazen, kesintisiz bir yüzey elde edene kadar işlemi defalara tekrarlarlar.

 8. Ahşap İşleri

Ana yapı olmayan ama hem kullanım kolaylığı sağlayan hem de görsel tatmini sağlayan ahşap işlerinin bazıları: süpürgelikler, pervazlar, pencere ve kapıların etrafındaki süslemeler, yerleşik elemanlar (kitaplıklar, gardolaplar, mutfak dolapları, banyo dolapları, kahvaltı köşeleri, vb.) gibi işlerin siparişini en az 2 hafta önceden verin.

Kaliteli ustalar bu işlerle evinize son dokunuşları verir.

9. İç Mekan Boyama, Duvar Kağıdı ve Diğer Yüzey İşlemleri

İç duvarların boyanması, duvar kağıdının yapılması, kalıplamaların ve süslemelerin boyanması duvar işlerinin en gözde kısmıdır. Oluşmuş tüm görsel hataların rutuşunu yapar.

Boyama ve duvar kaplama yapılan tadilatta devam eden işlerinize zarar verebileceğinden, iç mekanda yaptığınız son şeylerden biri olmalıdır.

Döşemenizi döşemeden önce mi yoksa sonramı boya işeri başlamalı? Bu geniş çaplı bir tartışmadır. İlk önce döşeme döşemek, boyanın döşemeye bulaşabileceği anlamına gelir. İlk önce boyama yapmak, zemin ve diğer işlerde duvarlarınızı çizebileceği anlamına gelir.

10. Döşeme

laminat parke, masif parke, fayans, seamik gibi işleri sona bırakın.

 Yenileme sürecinde döşemeyi mümkün olduğunca geç döşemek, döşeme yüzeyinizi önemli hasarlardan kurtarır.

11. Dış Cephe Kaplaması, Oluklar

Evin büyük kısmı bittiğinde, dış cephe kaplaması yapmak güvenlidir. Bunu daha önce yaptırmak istemezsiniz (kesinlikle gerekli olmadıkça), çünkü kapılar ve pencereler vb gibi tadilat yapılan evin elemanları dış cephe kaplamasını bozabilir.

Son zamanlarda eski bir ev satın aldıysanız veya yeni bir iş yerine taşınıyorsanız veyahut bulunduğunuz mekanda komple değişiklikler düşünüyorsanız hatta inşaatınız yarım kaldıysa ÜCRETSİZ KEŞİF'E gelerek nasıl sonuçlandıracağımız hakkında görüşebiliriz. Bir ev veya işyerinde yapılacak olan tadilat ve yenileme estetiği geliştirir, işlevselliği arttırır ve mülkünüzün satış değerini artırır. Büyüyen bir aileniz ya da şirketiniz varsa, tam bir ev ya da ofis yenileme bir oda ilavesi veya bir kat planı düzenlemesi size konforlu bir şekilde yaşamanız için gereken ilave alanı verebilir.

Bir ev/iş yeri yenileme şirketi seçme zamanı geldiğinde, işi doğru yapmak için güvenebileceğiniz referansları olan bizi tercih etmenizi isteriz. İzmir'de, uzun bir süredir ev ve iş yeri yenileme hizmeti verdik. Profesyonellik seviyemiz, iş kalitemiz ve programa uygun ve bütçe dahilinde işi tamamlama becerimizle gurur duyuyoruz.

  • Banyo Tadilatları,
  • Mutfak tadilatları,
  • Döşeme yükseltmeleri,
  • Dış (dış cephe kaplama ve çatı kaplama) yükseltmeleri,
  • Bodrum Tadilatı,
  • Oda ilaveleri ve kış bahçeleri gibi bir çok konuda sizlere yardımcı olabiliriz.

İhtiyaçlarınızı değerlendirebilir ve aydınlatma, ses yalıtımı, ıs yalıtımı, su yalıtımı ve kaplamalar hakkında önerilerde bulunabiliriz. Estetik bölümünde yardıma ihtiyacınız olursa, iç mimar desteğinde bulunabiliriz. Renkler, kaplamalar, mobilyalar, pencere kaplamaları ve daha pek çok konuda karar vermenize yardımcı olabiliriz.

Evinizin ya iş yerinizi estetik ve iç detaylarını yeniden inşa etmeye karar vermek ilk başta göz korkutucu gelebilir, ancak düşündüğünüzde, uzun vadede paradan tasarruf edersiniz. Aslında, uzmanlarımız bu son rötuşların uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır. Bizimle çalışmak bir yatırımdır. Tadilat 35'in üstün proje yönetimi, dürüstlüğümüz ve sabit fiyatlandırma bizi diğerlerinden ayıran şeydir.

Biz Uzmanız

Evinizin yada iş yerinizin tadilat işlerini "elektrikçi falancayı tesisatçı filancayı tanıyorum ucuza hallederim" düşüncesi ile birilerine verip değerini düşürmeyin ve sonunda içinden çıkılmaz bir duruma düşmeyin. Ev ve iş yeri tadilatları deneyimi olan firmaları tercih edin. Mükemmel tedarikçi ilişkilerimizle, rakipsiz müşteri hizmetleri ve fiyatlandırma hizmetleri sunabiliriz. Tamamen memnun kalmanızı, heyecanlanmanızı ve kaliteli işçiliğimizin güzel sonuçlarını görmenizi dört gözle bekliyoruz. Bugün ücretsiz keşif rezervasyonu yaptırın. Tadilat hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek için kanıtlanmış ev/işyeri yenileme ve proje yönetimi becerilerimizi kullanın.

Yenilikçi, tavsiye edilen ve onaylanmış tasarım ekibimiz, müşterilerimizi dinlerken yılların deneyimine sahiptir. Geniş ürün bilgimizi ve tasarım becerilerimizi iyi kullanmaya özen göstererek, vizyonunuz ve bütçenizle uyumlu, hareket ederiz. Malzeme ve yeni cihaz seçimi bizim uzmanlık alanımızdır.

 

Bunu paylaşın arkadaşlarınızda okusun!

Facebook'a GönderWatsapp'a GönderTwitter'a GönderLinkedIn'e Gönder